TR / ENG
 
Haberler
Duyurular
Başkan'ın Mesajı
ÇOSB Önemli Bir Markadır, Bu Markayı Büyüteceğiz

Yeni başlangıçlar heyecanlı, heyecanlı olduğu kadar zordur. Çerkezköy Organize Sanayi Bölgesi’nin 12 Mayıs 2015’te yapılan 13’üncü Genel Kurulu’nda tek liste ile ve oybirliğiyle yönetime geldik. Gösterilen güvene layık olmak için çok çalışıp, katılımcılarımıza mahcup olmayacağız. ÇOSB’nin birikim ve deneyim zenginliği, kurumsal yapısı, gerçekleştirme ve değiştirme tecrübesi en başta gelen güvencemiz. 10 yıl ÇOSB Başkanlığı yapan Ömer Sarıoğlu ve yönetiminin başarılı yönetim devamlılığını sağlayacağız. Son 4 yıl ben de o ekiple yönetimde yer aldım. Sarıoğlu ve ekibine buradan katılımcılarımız adına teşekkürü borç bilirim. ÇOSB’yi Türkiye’nin öncü, örnek ve çevreci OSB’si olarak ilk sıralarda tutacağız ve daha ileriye götüreceğiz. Katılımcılarımızın daha verimli ve karlı üretim yapmaları için mevcut projeleri aksatmadan sürdürüp yeni projelerle katma değeri yüksek imalatlarına katkı vereceğiz. Çerkezköy OSB bir markadır, bu markayı daha da büyütmek için çalışacağız. Öncelikle devam eden projelerimizi bitirmeyi hedefliyoruz. Sonra katılımcılarımızın maliyetlerini aşağıya çekecek buhar santralı projemiz var. Arıtma tesisinde katı atık yakma tesisi kuracağız. Bu tesis arıtma maliyetlerini aşağı düşürecektir. Özel ÇOSB Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi ve atölyelerinin inşaatını kısa sürede tamamlamayı hedefliyoruz. Bu bitince kreş projemize başlayacağız. Yüzme havuzu projemiz, çevresel yönden herkese örnek olacak bisiklet yolu projelerimiz var. Bunlar olgunlaştıkça katılımcılarımıza duyuracağız. Yoncalı Barajı çalışmaları kamulaştırma aşamasında. DSİ projeyi bitirdi. Kamulaştırma süreci biter bitmez temel atma ve ihale sürecine gireceğiz. Çerkezköy OSB’nin özkaynakları ve imkanlarıyla gerçekleştireceğimiz bu proje hem çevre hem de ÇOSB için çok önemli. Sosyal sorumluluk alanında Çerkezköy ve Kapaklı ilçelerine yönelik faaliyetlerimiz ve katkılarımız yeni çalışmalarla artarak sürecektir. ÇOSB yönetimi olarak kimseyi kırmadan, kavga etmeden daha kucaklayıcı ve kapsayıcı bir çizgi izleyeceğiz. Tüm sanayici kardeşlerime sağlık ve bol kazanç temenni ederim. Eyüp SÖZDİNLER ÇOSB Yönetim Kurulu Başkanı ...

 

ÇOSB HAKKINDA

Çerkezköy Organize Sanayi Bölgesi; Çerkezköy ve Kapaklı ilçeleri olmak üzere iki belediye sınırı içerisinde kalan yaklaşık 1234 ha alanı ile Türkiye'nin en büyük ve en köklü sanayi bölgelerinden biridir.

İstanbul'a yakınlığı ve geniş ulaşım olanakları nedeniyle Bölgemiz, İstanbul sanayisinin gelişme alanı olma özelliği taşımaktadır.

Bölge dahilinde toplam 325 büyük sanayi parseli bulunmakta olup, bu parsellerden 284'ü üretim, inşaat ve proje aşamasındadır. Bu tesislerden 29'u yabancı yatırımcılara aittir. Bunun dışında küçük sanayi sitesinde 39 adet küçük (3.000 m2 altında) parsel bulunmakta olup, bu parsellerden 24'ü üretim, inşaat ve proje aşamasındadır.

Çeşitli ölçeklerdeki bu firmalarımızda yaklaşık 62.000 kişi istihdam edilmektedir.

Bölgemiz'in Türkiye Ekonomisine Katkısı:

Bölgemiz bünyesinde bulunan farklı ölçeklerdeki üretim tesislerimizin büyük çoğunluğu Türkiye'nin önde gelen sanayi kuruluşlarındandır. İSO tarafından açıklanan 2014 yılı Türkiye'nin En Büyük İlk 500 Sanayi Kuruluşu Listesi'nde 20 Bölge Firmamız yer almaktadır. KOBİ'lerin en büyükleri olarak nitelendirilen 2013 yılı İkinci 500 Sanayi Kuruluşu Listesi'nde 14 Bölge firmamız yer almayı başarmıştır. Bununla birlikte 2014 yılının En Büyük 1.000 İhracatçı Firması arasında 26 Bölge firmamız bulunmaktadır.

Bölge sanayicilerimizin üretimlerinin büyük bir kısmı ihracata yöneliktir. Bölgemizden ağırlıklı olarak başta İngiltere ve Almanya olmak üzere Avrupa Birliği Ülkelerine, Türki Cumhuriyetlere, çeşitli Arap Ülkelerine ve ABD'ye ihracat yapılmaktadır. Sanayicimizin global pazarda rekabet gücünü arttırmak, ülkemiz ekonomisine yatırım ve istihdam anlamında daha randımanlı katkı sağlayabilmeleri açısından Bölgemizin hizmet kalitesi her geçen gün geliştirilmektedir. 

Cerkezkoy Industrial Area Special Employment Bureau, Doc. No. 353 dated 23/06/2009 Turkey with the permission of the Public Employment Service has been operating.
Turkey Employment Agency Act No. 4904, job seekers are not charged any fee. Complaints, Turkey Business Association Cerkezkoy Director: +9 (0) 282 717 90 65 / 66