2023 TÜRKİYE HAYALLERİNİ ANLATTILAR

Çerkezköy Organize Sanayi Bölgesi tarafından her yıl düzenlenen ÇOSB Resim ve Kompozisyon Yarışması bu yıl “2023 Türkiye” teması ile gerçekleştirildi.

ÇOSB Konferans Salonu’nda gerçekleştirilen ödül törenine İlçe Milli Eğitim Müdürü Ahmet Hamdi Zenginal, ÇOSB Yönetim Kurulu Başkan Vekili M.Gürdal Adal, ÇOSB Yönetim Kurulu Üyesi Ahmet Temiroğlu, ÇOSB Müdürü Mehmet Özdoğan, İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Hüseyin Yaşar, ÇOSB Müdür Yardımcısı Füsun Sular, okul müdürleri, öğretmenler, öğrenciler ile öğrenci velileri katıldı.

İlköğretim okulu öğrencileri arasında düzenlenen “2023 Türkiye” temalı resim yarışmasına 12 eser katılırken, lise öğrencileri arasında düzenlenen kompozisyon yarışmasına ise 9 eser katıldı.

Kompozisyon yarışmasında birinciliği Hacı Fahri Zümbül Anadolu Lisesi’nden Umut Can Güven, ikinciliği yine aynı okuldan Yaren Çay elde ederken üçüncü ise Kapaklı Çok Programlı Lisesi’nden Orkun Durgun oldu. Umut Can Güven’e ödülünü ÇOSB Yönetim Kurulu Başkan Vekili Gürdal Adal, Yaren Çay’a ödülünü ÇOSB Müdürü Mehmet Özdoğan, Orkun Durgun’a ödülünü İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Hüseyin Yaşar verdi.

 

Yapılan değerlendirmeler sonucunda resim dalında 75. Yıl Ortaokulu 5/A sınıfı öğrencisi D.Duru Sevgi birinci, Kapaklı Cumhuriyet Ortaokulu’ndan M.Çağrı Özlan ikinci, Gülerçin Ortaokulu’ndan Z.Melis Atlıtürk ise üçüncü oldu. D.Duru Sevgi’ye ödülünü ÇOSB Yedek Yönetim Kurulu Üyesi Ahmet Temiroğlu, M.Çağrı Özlan’a ödülünü İlçe Milli Eğitim Müdürü A. Hamdi Zenginal, Z.Melis Atlıtürk’e ödülünü ise ÇOSB Müdür Yardımcısı Füsun Sular takdim etti.

Dereceye giren öğrencilere ve kategorilerde birinci olan öğrencilerin okullarına Notebook hediye edildi. Ödül töreninin ardından yarışmada dereceye giren resim ve kompozisyonlardan oluşan sergi gezildi.

RESİM DALINDA YARIŞMAYA KATILAN ESERLER

KOMPOZİSYON DALINDA DERECEYE GİREN ESERLER