24 Saat İş Başındaydılar

Bünyesindeki sanayicilerin üretimlerini aksatmaması için elindeki tüm imkanları seferber eden, kış boyunca, bünyesindeki tüm araç ve ekipmanı yoğun kış şartlarına göre hazırda tutan Çerkezköy Organize Sanayi Bölge Müdürlüğü, yoğun kar yağışında da sanayicileri mağdur etmemek için var gücüyle çalıştı.

BUZLANMALARIN ÖNÜNE GEÇTİ
Çerkezköy Organize Sanayi Bölge Müdürlüğü, greyder, kepçe, Unimog tuz serpme ve kar küreme aracı, önlerinde kar küreme bıçağı olan traktörleri ve ekipmanlarını kış şartlarına göre hazırlayarak, yoğun kar yağışıyla birlikte, 72 saat boyunca ÇOSB’nin içerisindeki yolların kapanmaması ve sanayicinin mağdur edilmemesi için geceli gündüzlü çalıştı.

BAĞLANTI YOLLARI DA AÇIK TUTULDU
Kar yağışının kendini iyiden iyiye hissettirdiği dakikalardan itibaren ÇOSB’nin içerisindeki caddeler ve sokaklar başta olmak üzere, Çerkezköy-Kapaklı arasındaki bağlantı yollarını da sürekli açık tutan ÇOSB ekipleri çok sayıda kara saplanmış aracı da greyder ve kepçeleriyle çekerek araç içerisindekileri donmaktan kurtardı.

ÇOSB TAM NOT ALDI
72 saat durmadan çalışan ÇOSB ekipleri, Bölge içerisinde de girilmedik tek bir sokak bırakmayarak tüm yolları açık tuttu. Elektrik kesintilerine de anında müdahale eden ÇOSB ekipleri sanayiciden ve bölge halkından tam not aldı. Adeta bir teyakkuz halinde çalışan ÇOSB yaz- kış, yağmur-çamur demeden çalıştığını bir kez daha göstermiş oldu. Hafta sonu kar yağışı başlamadan önce de ÇOSB ekipleri, yine bölge içerisinde ve bağlantı yollarında buzlanmalara karşı alınan tuzu da yollara serpti.

AYNI KARARLILIKLA ÇALIŞMALARA DEVAM
ÇOSB Bölge Müdürlüğü olarak amaçlarının, sanayicinin tüm sorunlarını çözerek hiçbir problemle karşılaşmadan üretimlerini yapabilmelerini sağlamak olduğunu kaydeden Bölge Müdürü Mehmet Özdoğan, “Bundan sonra da aynı kararlılıkla çalışmalarımıza devam edeceğiz” dedi.