6. GÜLEN YÜZLER PİKNİĞİ DÜZENLENDİ

Engelliler Haftası etkinlikleri kapsamında, Çerkezköy Organize Sanayi Bölgesi’nin ev sahipliğinde, Çerkezköy ve Kapaklı’da bulunan engelliler ve ailelerine yönelik piknik düzenlendi. Bu yıl 6’ncısı düzenlenen “Gülen Yüzler Pikniği”nde katılımcılar müzik eşliğinde eğlenip, unutulmaz bir gün geçirdi. Etkinlikte engellilere Çerkezköy OSB katılımcı firmalarından Altın İplik, Hunca Kozmetik, Atak Kozmetik, Beks Çorap, Bross Çorap ve Bony Çorap’ın katkılarıyla hazırlanan hediyeler verildi. ÇOSB Sosyal Tesislerinde düzenlenen piknikte, Çerkezköy OSB Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğretmen ve öğrencileri pikniğe katılan engellilerle yakından ilgilendi.

Çerkezköy Kaymakamı Metin Kubilay piknikte yaptığı konuşmada bu etkinliğin düzenlenmesinde emeği geçen Çerkezköy OSB yönetimi başta olmak üzere Türkiye Sakatlar Derneği Çerkezköy Şubesi’ne ve emeği geçen herkese teşekkür etti. Yapılan tüm faaliyetlerin engellilerin toplumsal hayatta daha fazla yer almalarını sağlamaya yönelik olduğunu ifade eden Kubilay “Eğitim ile her engel aşılabilir. Biz Çerkezköy Kaymakamlığı olarak bu nedenle eğitime büyük önem veriyoruz” dedi.

Engelliler ve aileleri ile birlikte tüm engellerin aşılabilmesi için çalışmaya devam edeceklerini ifade eden Kubilay “Çerkezköy OSB eski başkanımız Ömer Sarıoğlu’nun önerisi üzerine hemen Halk Eğitimi Merkezi Müdürlüğü’nü aradım. Yalnızca engelli kardeşlerimize yönelik bir resim kursu açılması için gerekli talimatı verdim” diyerek tüm engellileri bu kursa davet etti.

Çerkezköy OSB Yönetim Kurulu Başkanı Eyüp Sözdinler de tüm katılımcılara iyi eğlenceler diledi. Ankara havası çalınmasını isteyen Sözdinler, Ömer Sarıoğlu ile birlikte karşılıklı Ankara havası oynadı. Program, etkinlik için özel olarak hazırlatılan uçurtmaların uçurulması ile sona erdi.  Bu yıl 6’ncısı düzenlenen ‘Gülen Yüzler’ pikniğine Çerkezköy Kaymakamı Metin Kubilay ve eşi Füsun Kubilay, Çerkezköy OSB Yönetim Kurulu Başkanı Eyüp Sözdinler, Çerkezköy OSB Müdürü Mehmet Özdoğan, Çerkezköy OSB Yönetim Kurulu eski Başkanı Ömer Sarıoğlu, Türkiye Sakatlar Derneği Çerkezköy Şube Başkanı Hayrettin Çetinkaya, TSD Kapaklı Şube Başkanı Hayati Çakan, çok sayıda engelli vatandaş ve aileleri katıldı.