Bakan Ergün'den ÇOSB'ye Ziyaret

Bir dizi açılış ve ziyaret için Çerkezköy’e gelen Sanayi ve Ticaret Bakanı Nihat Ergün, ziyaretler çerçevesinde Çerkezköy Organize Sanayi Bölgesi’ne (ÇOSB) de geldi. Bakan Ergün’ü ÇOSB yönetimi kapıda karşıladı.

Ziyarette Bakan Ergün’ün yanı sıra Tekirdağ Valisi Zübeyir Kemelek, Ak Parti Tekirdağ Milletvekili T. Ziyaettin Akbulut, Sanayi ve Ticaret Bakanlığı Küçük Sanatlar ve San. Böl. ve Sit. Genel Müdürü Ramazan Yıldırım, Çerkezköy Kaymakamı Ayhan Bayhan, Çerkezköy Belediye Başkanı Ali Ertem ile çok sayıda kamu kurum ve kuruluşu temsilcisi katıldı.

ÇOSB Yönetim Kurulu Başkanı Ömer Sarıoğlu, ÇOSB Başkan Vekili M. Gürdal Adal, ÇOSB Yönetim Kurulu Üyeleri; Mustafa Alpagut, Kazım Gamgam, Selim Asael, ÇOSB Yönetim Kurulu Yedek Üyeleri; Eyüp Sözdinler, Fatma Şener ve Saim Buyruk ve ÇOSB Bölge Müdürü Mehmet Özdoğan’ın yanı sıra çok sayıda sanayicinin hazır bulunduğu ziyarette, ÇOSB Bölge Müdürü Mehmet Özdoğan, ÇOSB’nin tanıtıldığı bir slayt gösterisini sundu.

Ziyarette konuşan Bakan Ergün, “ÇOSB Trakya’da hatta Türkiye’de örnek bir Organize Sanayi Bölgesi’dir. Bugüne kadar yaptıkları çalışmalardan dolayı Yönetim Kuruluna teşekkür ediyorum. Biz de OSB’lerin öneminin farkındayız. Tüm çalışmalarımız bu yönde. Sanayisiyle birlikte ticari hayatı ve sosyal hayatı gelişen Çerkezköy’ün ileriki yıllarda ekonomide çok daha fazla söz sahibi olacağına inanıyorum” dedi.

Konuşmaların ardından ÇOSB Başkanı Ömer Sarıoğlu, Bakan Ergün’e bir plaket verdi.