Bilgilerini öğrencilerle paylaştılar.

Tekirdağ Anadolu Lisesi Genç İnovatif Girişimciler Kulübü üyeleriyle, Çerkezköy Organize Sanayi Bölgesi Yönetim Kurulu Başkan Vekili M. Gürdal Adal ve ÇOSB Bölge Müdürü Mehmet Özdoğan bir araya geldi.Tekirdağ Anadolu Lisesi Toplantı Salonunda gerçekleşen söyleşiye öğrencilerin yanı sıra Okul Müdürü Alaaddin Mollamehmetoğlu’yla okul öğretmeleri katıldı. 

 MODERN BELEDİYECİLİK YAPIYORUZ 

Oldukça keyifli bir ortamda gerçekleşen söyleşide ilk olarak söz alan Adal OSB’lerin genel işleyişleri hakkında bilgiler vererek şunları söyledi: “Biz Çerkezköy Organize Sanayi Bölgesi olarak modern belediyecilik yapıyoruz. OSB’ler diğer sanayi alanlarına göre oto kontrolünü yaparak, kendi kendine yönetim anlayışının olduğu yerlerdir. Türkiye’nin gittiği noktada da sanayi alanları böyle olmalıdır. Türkiye’ye gelen yabancı yatırımcılar Çerkezköy Organize Sanayi Bölgesi’ni görmeden başka bölgelere gitmiyorlar. Bunun da sebebi verilen hizmetler ve adının marka olmasıdır. Biz Bölge olarak kendi markamızı oluşturmaya başladı.”  

 GENÇLERE GÜVENİM TAM 

 Gençlere güvendiğini ve umudunun da tam olduğunu anımsatan Adal, “Kendinize güvenin. Güvenmek için de çok çalışın. Sahaya inmeniz lazım. Sosyal iletişim, sosyal sorumluluk, çok önemlidir. Bunu yapın. Mücadele gücünüzü yüksek tutun. İnsanların içine girip pratik yapın. Sağlığınıza iyi bakın, eğer sağlığınız iyi olmazsa Rahmetli Vehbi Koç’un da dediği gibi başında 1’i olmayan 0’dır. Düzenli yaşayacaksınız. Yazları bir takım işleri yapın. Kendi başıma neler yapabilirim diye sürekli düşünün. Türkiye ve gelecekle ilgili çok olumsuzluklar duyabilirsiniz ama moralinizi bozmayın. Türkiye çok hızlı gelişiyor gelecekle ilgili karamsar olmayın Türkiye’de yaşamanın avantajlarını ilerde yaşayacaksınız. Türkiye’de fırsat eşitliği var her dönem fırsatlar vardır önemli olan bunların sizin tarafınızdan bulunabilinmesidir. Gelişmenin durduğu yerde hayat da durur”dedi.  

 ÖZDOĞAN, ‘ATTIĞINIZ HER ADIM BİR TECRÜBEDİR’

Adal’dan sonra alan ÇOSB Bölge Müdürü Mehmet Özdoğan da öğrencilere gelecekte neler yapmaları gerektiğiyle ilgili önemli bilgiler verdikten sonra şunları söyledi: “Hayatınız boyunca attığınız her adım yaptığınız her iş aslında birer tecrübedir. Yaşamın içerisine ne kadar çok girerseniz hepsi birer tecrübe olarak ilerde sizin karşınıza çıkacaktır. Türkiye’nin en büyük enerjisi siz gençlersiniz. Kendinizi ölünceye kadar geliştirin. Kendinize hedefler koyun, bu hedefleri gerçekleştirme yolunda ilerleyin. Türkiye sanayileşme sürecinde bu sürecin hızlanması da sizin elinizde.”

ÖĞRENCİLERİN PROJELERİ İNCELENDİ 

 Konuşmaların ardından soru cevap kısmına geçildi. Öğrenciler Adal ve Özdoğan’a akıllarındaki tüm soruları sordu. Öğrencilerin her bir sorusuna ayrı ayrı cevap vererek onları takdirini kazanan Adal ve Özdoğan ayrıca İnovatif Girişim Kulübü öğrencilerinin hazırladığı projelerle ilgili de bilgiler aldı. Söyleşinin ardından projelerin maketlerini de inceleyip bilgi alan Adal ve Özdoğan daha sonra Okuldan ayrıldı. Sohbetten oldukça memnun kalan öğrenciler ve öğretmenler günün anısına Çerkezköy Organize Sanayi Bölgesi Yönetim Kurulu Başkan Vekili M. Gürdal Adal ve ÇOSB Bölge Müdürü Mehmet Özdoğan’a birer şilt verdi.