BİLİM, SANAYİ VE TEKNOLOJİ BAKANLIĞI HEYETİNİN ÇOSB ZİYARETİ

Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı Sanayi Bölgeleri Müdürlüğü’nden 23 kişilik bir heyet, çeşitli incelemelerde bulunmak ve yapılan çalışmalar hakkında bilgi sahibi olmak amacıyla, Çerkezköy OSB Müdürlüğü’nü ziyaret etti. Heyet burada Çerkezköy OSB Müdürü Mehmet Özdoğan, Müdür Yardımcıları Füsun Sular, Kadir Karakaya ve birim müdürleri tarafından karşılandı. 

Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Çerkezköy OSB Müdürü Mehmet Özdoğan, bölgenin faaliyetleri hakkında kısa bir sunum yaptı. Bölgenin tanıtım videosunun izlenmesinin ardından Çerkezköy Organize Sanayi Bölge Müdürü Mehmet Özdoğan tarafından Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı Sanayi Bölgeleri Müdürlüğü heyetine Çerkezköy OSB'de faaliyet gösteren sanayi kuruluşları, çalışma prensipleri, kapasitesi ve üretim kategorileri ile ilgili sunum eşliğinde ayrıntılı bilgi verildi.

Konuşmasının devamında Türkiye’nin gelişmekte olan bir ülke olduğunu söyleyen Özdoğan, “İnşallah Türkiye’nin gelişmiş bir ülke olduğu zamanları da en kısa sürede görürüz. Bu amaçla hepimiz olabildiğince hizmet üretmek zorundayız. Bir diğer hedefimiz de OSB’nin avantajları konusunda farkındalık yaratmaktır. Sanayiciler, OSB sınırları içinde bulunmanın avantajları hakkında bilgi sahibi olmalıdır. Çünkü OSB’ler kaynakların en verimli şekilde kullanıldığı yerlerdir” diye konuştu.

Tekirdağ’da yeni kurulan OSB’lerin de bulunduğuna dikkat çeken Mehmet Özdoğan, “Biz diğer OSB’lerle her türlü bilgi paylaşımına hazırız. Fakat bu yönde şu ana kadar bize ulaşan kimse olmadı. Biz buradayız. Yeter ki gelsinler” açıklamalarında bulundu. Bakanlık heyeti, daha sonra sırasıyla Çerkezköy OSB SCADA Sistemi, Konferans Salonu ve Arıtma Tesisi’ni de dolaştı. Heyet daha sonra Türkiye Sakatlar Derneği Çerkezköy Şubesi üyeleri için organize edilen piknik etkinliğine katıldı. Bakanlık heyeti Pazar günü Çorlu Dericiler OSB Arıtma Tesisi, Ergene 1 OSB Arıtma Tesisi ve Muratlı OSB Arıtma Tesisini ziyaret ettikten sonra Ankara’ya döndü.