BİR TATLI HUZUR ÇOSB'DE SAHNELENDİ

Seyyah Oyuncuları Grubu tarafından sahnelenen Bir Tatlı Huzur (Yüzünde Yüzleşme) adlı tiyatro oyunu Çerkezköy Organize Sanayi Bölgesi (ÇOSB) Konferans Salonu’nda sahnelendi. Katılımın oldukça yoğun olduğu tiyatro oyununun sonunda oyuncular dakikalarca ayakta alkışlandı.

Çerkezköy Organize Sanayi Bölge Müdürlüğü’nün organizasyonuyla sahnelenen tiyatroya, Kapaklı Kaymakamı Mehmet Ali Gürbüz, Çerkezköy Tugay Komutanı Tuğgeneral Yılmaz Yıldırım, ÇOSB Bölge Müdürü Mehmet Özdoğan’ın yanı sıra çok sayıda sanayiciyle firma temsilcileri Çerkezköy ve Kapaklı’dan vatandaşlar katıldı.

Bir perde halinde sahnelenen oyunun konusu ise şöyle: “Haldun Taner hayranı iki oyuncu; onun yaşamı, sanatı, düşünceleri, huzur verici kişiliği ve genç eşiyle yaşadığı aşk üzerine sohbet ederken araya giren karanlık bir tip zehir saçar. Üçlü arasında geçen çetin tartışmalar ülkemizin gerçeklerine de şaşırtıcı bir ışık tutar.”

Refik Erduran tarafından yazılan tiyatro oyununda Haldun Taner’in oyunlarından ve şarkılardan da örnekler sergilendi. Yönetmenliğini Zafer Kayaokay’ın yaptığı oyunda rol alan oyuncular ise şöyle: Sinan Koşan, Tunay Çelik, Çağla Altun.

Oldukça ilgiyle izlenen oyunun ardından Kapaklı Kaymakamı Mehmet Ali Gürbüz ve ÇOSB Bölge Müdürü Mehmet Özdoğan tarafından oyunculara çiçek verildi.