ÇERKEZKÖY OSB'DE EĞİTİM HEYECANI

ÇOSB’de 2012-2013 eğitim-öğretim dönemi, Çerkezköy OSB Yönetim Kurulu tarafından eğitim camiasına kazandırılan, Özel Çerkezköy OSB Anadolu Teknik Lisesi’nde başladı.

Sanayi için ara eleman yetiştirmek amacıyla yola çıkan ÇOSB Yönetim Kurulu, özverili bir çalışma sonrasında kısa sürede okulu hayata geçirmiş olmanın haklı gururu ve heyecanıyla, 17 Eylül 2012 Pazartesi günü ilk öğrencilerini ağırladılar.

ÇOSB Konferans Salonu’nda düzenlenen törende; Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın ardından konuşma yapan, ÇOSB Müdürü Mehmet Özdoğan, okulun açılmasıyla ilgili ÇOSB Yönetim Kurulunun göstermiş olduğu duyarlılığa vurgu yaparken, bölgemize ve ülkemize bu okul sayesinde, sanayinin ihtiyaç duyduğu kalifiye elemanları yetiştirmek istediklerini belirtti. Burada verilecek eğitimlerin sadece sınıflarda değil, sanayi kuruluşlarımız ile birlik ve beraberlik halinde hareket ederek sanayi kuruluşlarımızda da uygulama eğitimleri yapılması suretiyle güzel bir model ortaya koymak istediklerini belirtti. Özel Çerkezköy OSB Anadolu Teknik Lisesi, özel okul olmasına rağmen öğrencilerden herhangi bir ücret alınmayıp, öğrencilerin öğle yemeklerinin de OSB tarafından karşılanacağını belirten Özdoğan, okulun öğretmen ve idareci kadrosunun da OSB personeli olduğunu belirtti. Bunun da OSB Yönetimi ile sanayicilerimizin teknik eğitime vermiş olduğu önemi ziyadesiyle gösterdiğini söyleyerek, okulun bölgemize, ülkemize, öğrencilerimize ve velilere hayırlı uğurlu olmasını temenni ettiğini belirtti.