ÇERKEZKÖY OSB'DEKİ ENERJİ KALİTESİ MASAYA YATIRILDI

Çerkezköy Organize Sanayi Bölge Müdürlüğü ve TEİAŞ 20. İletim Tesis ve İşletme Grup Müdürlüğü, Çerkezköy OSB’deki elektrik kalitesini masaya yatırdı.

Önceki gün düzenlenen toplantıya Çerkezköy OSB’den Bölge Müdürü Mehmet Özdoğan, Bölge Müdür Yardımcısı Kadir Karakaya, Makine ve Enerji Müdürü Oğuz Koray Erzurum ile sanayici temsilcileri katılırken, TEİAŞ’tan; 20. İletim Tesis ve İşletme Grup Müdürü Bahri Özkardeş, Babaeski İşletme ve Bakım Müdürü Hakan Akın ile Koruma Sistemleri Grup Baş Mühendisi Yunus Olgan katıldı.

Toplantıda ilk olarak konuşan Bölge Müdürü Mehmet Özdoğan, “Enerji kalitesinin sürekliliğini sağlayabilmek için tüm enerji nakil hatlarını yer altına aldık. Bunun yanında elektrik dağıtım merkezini yenileme ve iyileştirme işlemlerini yaptık. Şu anda TEİAŞ’ın bölgemizdeki 154 kV trafo merkezlerinde bile olmayan enerji kalitesi analiz cihazlarını tüm dağıtım sistemine entegre ettik.” dedi. Özdoğan tüm bu yapılanlara rağmen elektrik dalgalanmalarının kaynağının OSB altyapısından kaynaklanmadığını ifade etti.

Toplantıda;  TEİAŞ 20. İletişim Tesis ve İşletme Grup Müdürü Bahri Özkardeş ve beraberindeki TEİAŞ heyetine elektrikteki gerilim dalgalanmalarından dolayı bazı sanayi kuruluşlarımızda oluşan sıkıntılar aktarıldı. Sorunun çözümü için karşılıklı görüş alışverişinde bulunuldu.  Çerkezköy OSB Müdürü Mehmet Özdoğan dönem dönem elektrik dağıtım sisteminde dalgalanmalara neden olan Bölge Sanayi Kuruluşlarını da, kendi alt yapısına kurmuş olduğu enerji kalitesi ölçüm cihazlarından tespit edebildiklerini ve ilgili sanayi kuruluşlarını uyardıklarını belirtti.