ÇERKEZKÖY VE ÇOSB SANAYİSİ HABERTÜRK'TE BAKIŞ PROGRAMINDA KONUŞULDU

Çerkezköy ve ÇOSB Sanayisi Habertük’te Bakış Programında konuşuldu…

Çerkezköy Ticaret ve Sanayi Odası’nın ev sahipliğinde düzenlenen ‘Kobilerle Güçlü ve Güvenli Yarınlara’ konulu panelde Trakya’nın sanayide parlayan yıldızı olan Çerkezköy konuşuldu. Aynı zamanda ulusal yayın yapan Habertürk televizyonunda Bakış isimli ekonomi programında da yayınlanan panel Çerkezköy Ticaret ve Sanayi Odası’nda Konferans Salonu’nda düzenlendi.

Gazeteci Noyan Doğan’ın Moderatörlüğünde gerçekleşen ‘Kobilerle Güçlü ve Güvenli Yarınlara’ paneline konuşmacı olarak Çerkezköy Belediye Başkanı Vahap Akay, Çerkezköy Organize Sanayi Bölgesi (ÇOSB) Yönetim Kurulu Başkanı Eyüp Sözdinler, Çerkezköy Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkan Vekili Mehmet Danyeli ve Faktoring Sektör Temsil Kurulu Başkanı Çağatay Baydar katıldı.

Panelde konuşan ÇOSB Yönetim Kurulu Başkanı Eyüp Sözdinler de, Türkiye’de sayılı OSB’lerinden olan Çerkezköy OSB ile geniş bilgi aktardı. ÇOSB Yönetim Kurulu Başkanı Eyüp Sözdinler “OSB’mizde 240 şirket var. Bu şirketlerin 41’i uluslararası şirketler. 72 bin çalışanımız var. Türkiye’nin 3. Büyük OSB’siyiz. 3 milyar dolar ihracatımız var. Bu yılın ilk 3 ayında yüzde 10 artış var üretimimizde” dedi.