ÇEVRE VE ŞEHİRCİLİK BAKANI BAYRAKTAR'DAN ÇOSB'YE ZİYARET

Çevre ve Şehircilik Bakanı Erdoğan Bayraktar, Çerkezköy OSB’de, ÇOSB Yönetim Kurulu Başkanı Ömer Sarıoğlu,  Yönetim Kurulu Başkan Vekili Gürdal Adal, Yönetim Kurulu Üyesi Selim Asael, Yönetim Kurulu Üyesi Saim Buyruk ve ÇOSB Müdürü Mehmet Özdoğan ile sanayiciler tarafından  karşılandı. Çevre ve Şehircilik Bakanı Erdoğan Bayraktar’a, Özdoğan tarafından toplantı salonunda brifing verilerek sanayi bölgesinin tanıtımı yapıldı. Sunumun ardından ÇOSB Yönetim Kurulu Başkanı Ömer Sarıoğlu tarafından Bakan Bayraktar'a ziyaretleri anısına gümüş tabak takdim edildi.

Daha sonra, ÇOSB evsahipliğinde Turkuaz Restaurantta düzenlenen yemekte ulusal ve yerel medya temsilcileri ile bir araya gelen Bakan Bayraktar, Vali Ali Yerlikaya ve bakanlık bürokratları ile birlikte basın mensuplarının başta Ergene Havzası ve ülke gündemine dair sorularını cevaplandırdı.

Çevre ve Şehircilik Bakanı Erdoğan Bayraktar basın mensuplarına yaptığı açıklamada; “Ergene Nehri'nin temizlenmesi ile ilgili çalışmaların devam ettiğini kaydederek; "Ergene vadisinde, nehrin debisinin 5 katı kadar arıtılmış ve arıtılmamış su geldiğini anlatarak, geçmiş dönemde yapılan bilinçsiz sanayi tesisi kurulması neticesinde de sonuç olarak çevrenin ve Ergene vadisinin kirlendiğini" söyledi. Bakan Bayraktar; "Önümüzdeki 2-2.5 yıl içerisinde OSB’lerin tamamının arıtması bitecek ve burasını ve tüm Ergene’yi tıpkı eski günlerinde olduğu gibi inşallah pırıl pırıl akar hale getireceğiz" dedi.

Yemeğin ardından, Emre Tekstil'e geçen Bayraktar, firma gezisinin ardından Çerkezköy'den ayrıldı.