CHP GENEL BAŞKANI KILIÇDAROĞLU'NDAN BÖLGEMİZE ZİYARET

Çeşitli programlara katılmak üzere Tekirdağ’a gelen Kılıçdaroğlu, il merkezinin ardından Çerkezköy Organize Sanayi Bölgesi’ne geçti. Çerkezköy'deki Arçelik Kurutma ve Elektrik Motorları İşletmesi'ni ziyaret eden Kılıçdaroğlu, fabrikanın üretim ünitesini gezdi. Öğle yemeğini Arçelik fabrikasında yiyen Kılıçdaroğlu, çalışanlarla sohbet etti.

Çıkışta fabrika işçileriyle hatıra fotoğrafı çektiren Kılıçdaroğlu'na, ziyaret sırasında, CHP Genel Başkan yardımcıları Erdoğan Toprak, Faik Öztrak, Umut Oran ve bölge milletvekilleri eşlik etti.
Daha sonra Çerkezköy Organize Sanayi Bölge Müdürlüğü'nü ziyaret eden Kılıçdaroğlu’nu, ÇOSB Yönetim Kurulu Başkanı Ömer Sarıoğlu, Yönetim Kurulu Üyeleri Kazım Gamgam, Selim Asael, Ahmet Temiroğlu, Eyüp Sözdinler, Saim Buyruk ve ÇOSB Müdürü Mehmet Özdoğan karşıladı.

Kılıçdaroğlu, burada yaptığı konuşmada, üreten ülkenin sanayiye önem verdiği gibi bilime de önem verdiğini söyledi.

"Türkiye kendi bölgesinde lider ülke olacaksa bunun yolu üretimden geçer" diyen Kılıçdaroğlu, Türkiye'nin geleceği açısından sanayicinin büyük görevler üstlendiğine inandıklarını kaydetti.
Kılıçdaroğlu, Çerkezköy'ün Trakya'nın önemli bir sanayi merkezi olduğunu, İstanbul'a ve Avrupa'ya yakınlığının bir avantaj sağladığını vurguladı.

ÇOSB Yönetim Kurulu Başkanı heyete karşı yaptığı konuşmada, ziyaretten memnuniyet duyduklarını, bölge olarak tüm sanayicilerimizin daha iyi koşullarda üretim yapabilmesi için, büyük çaba gösterdiklerini ve sanayicilerimize gelişmiş ülkelerin standartlarında altyapı hizmeti sunduklarını belirtti.

CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu ve beraberindeki heyet, ÇOSB Müdürü Mehmet Özdoğan’ın bölgeyle ilgili sunumunun ardından bölgeden ayrıldı.