ÇOSB 3. DAYANIŞMA GECESİ MUHTEŞEM GEÇTİ

Çerkezköy Organize Sanayi Bölgesi (ÇOSB) tarafından düzenlenen 3. Dayanışma Gecesi Renaissance Polat İstanbul Otelde gerçekleştirildi. Yoğun bir katılımın gerçekleştiği gecede iş ve siyaset dünyası bir araya geldi. Çerkezköy Organize Sanayi Bölgesi Yönetim Kurulu Başkanı Ömer Sarıoğlu, ÇOSB Başkan Vekili Gürdal Adal ve ÇOSB Bölge Müdürü Mehmet Özdoğan konukları kapıda karşıladı. Yoğun iş temposundan uzaklaşan sanayiciler ve davetliler sanatçı Ziynet Sali’nin çektiği müzik ziyafetiyle stres attılar.

Özel olarak hazırlanan ÇOSB panosu önünde geceye katılan konukların hatıra fotoğrafları çekildi. ‘Hoşgeldiniz kokteyli’nin ardından yemeğe geçildi.

Geceye Tekirdağ Valisi Zübeyir Kemelek, CHP Tekirdağ Milletvekili Dr. Candan Yüceer, Tekirdağ Vali Yardımcısı Mustafa Masatlı, Tekirdağ İl Emniyet Müdürü Ali Yılmaz, Tekirdağ İl Jandarma Komutanı Albay Kazım Rıfkı Ayan, Çerkezköy Kaymakamı Ayhan Bayhan, Çerkezköy Belediye Başkanı Ali Ertem, Kapaklı Belediye Başkanı İrfan Mandalı, Çerkezköy Organize Sanayi Bölgesi Yönetim Kurulu Başkanı Ömer Sarıoğlu, Başkan Vekili Gürdal ADAL ve Yönetim Kurulu Üyeleri, Çerkezköy Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Dursun Ali Tever, Çerkezköy Sanayiciler Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Yıldırım Ulkat ve Yönetim Kurulu Üyeleri, ÇOSB Bölge Müdürü Mehmet Özdoğan, ÇOSB Bölge Müdür Yardımcıları Kadir Karakaya ve Füsun Sular, ÇOSB katılımcıları, ÇOSB’de faaliyet gösteren firmaların üst düzey yöneticileri ve eşleri katıldı.

ÇOSB 3. Dayanışma Gecesi'nin açılış konuşmasını Çerkezköy Organize Sanayi Bölgesi Yönetim Kurulu Başkanı Ömer Sarıoğlu yaptı. “Size bir müjdem var” diyerek konuşmasına başlayan Sarıoğlu, davetlilere programa katılımlarından dolayı teşekkür etti. Sarıoğlu şunları söyledi: “Bizlere verdiğiniz destekle Çerkezköy Organize Sanayi Bölgesi Yönetim Kurulu olarak faydalı işler yapmaya çalışıyoruz. Neleri nasıl yaptığımızı da yapılan çalışmalara bakarak en iyi şekilde sizler değerlendiriyorsunuz. Yoğun iş temposundan bir nebze olsun uzaklaşıp birlik ve beraberliği pekiştirmek amacıyla bir araya geldik. Bundan sonra da bir araya geleceğiz. Üçüncüsünü yaptığımız ÇOSB Dayanışma Gecemiz artık gelenekselleşti. Her yıl bu dayanışma yemeklerinde bir sürpriz açıklıyoruz. Bu yılki sürprizimiz Meslek Lisesi. Açacağımız Meslek Lisesi, sosyal sorumluluk projelerimiz çerçevesinde sanayicinin ihtiyaç duyduğu kalifiye ara elaman ihtiyacını karşılayacak. Teknik Meslek Lisesi 500 öğrenci kapasiteli olacak. Proje aşamasındaki okul sanayicinin talebine cevap verirken Çerkezköy’de yaşayan gençlerimize meslek kazandıracak. Teknik meslek eğitiminin verileceği okul son teknolojik gelişmelere paralel olarak atölye ve laboratuvarlarla donatılacak.”

Teknik Meslek Lisesi projesinin ardından kreş projelerini anlatan ÇOSB Başkanı Sarığolu, “ÇOSB’de çalışan annelere yönelik Kreş Projemiz var. Kreş 180 öğrenci kapasiteli olacak. Meslek Lisesi ve Kreş projemiz dışında 500 kişilik konferans salonunu da hayata geçireceğiz. Trakya’nın en büyük konferans salonu olacak projemizin temelini bu yıl sonuna kadar atmayı planlıyoruz’’ dedi.

ÇOSB Başkanı Ömer Sarıoğlu’nun açılış konuşmasının ardından kürsüye Tekirdağ Valisi Zübeyir Kemelek geldi. Programa katılmaktan duyduğu memnuniyeti dile getiren Vali Kemelek, “ÇOSB Dayanışma Yemeği, Tekirdağ’a atanmamın ilk yılı düzenlenmeye başlandı. Üçüncü kez düzenlenen dayanışma programına Tekirdağ Valisi olarak üçüncü kez katılmış olmaktan mutluluk duyuyorum. Çerkezköy Organize Sanayi Bölgesi kuruluşundan bugüne kadar yaptığı çalışmalarla Türkiye’nin en gözde OSB’leri arasında yer almayı başarmıştır. Çerkezköy OSB saygı duyulan, adından övgüyle söz ettiren, 55 bin kişiye doğrudan istihdam sağlayan, Türkiye’nin ilk 3-4 OSB’si arasındadır. Gerek yapısı gerekse de sosyal sorumluluk projeleri çerçevesinde yaptığı çalışmalarla Çerkezköy OSB, diğer OSB’ler tarafından örnek alınıyor. ÇOSB örnek ve kıdemli bir OSB” dedi.

Vali Kemelek, ÇOSB Yönetim Kurulu Başkanı Ömer Sarıoğlu’nun Meslek Lisesi projesinİ açıklamasının kendileri içinde sürpriz olduğunu belirtti. Kemelek şunları söyledi: “ÇOSB Başkanı Ömer Sarıoğlu tarafından müjde olarak nitelendirilen Meslek Lisesi projesi bizim için de müjde oldu. Sanayicilerimiz ‘meslek lisesi meselesi memleket meselesi’ der. Sanayicilerin ara eleman sıkıntısı çeşitli platformlarda sıkça dile getiriliyor. Sayın Sarıoğlu bugün çok güzel bir müjde verdi. Bu proje ile sanayicinin ara eleman talebine cevap verilirken Çerkezköy, belde ve köylerinde yaşayan gençlere kalifiye meslek sahibi olma imkanı sağlanıyor.”

Çerkezköy Organize Sanayi Bölgesi tarafından Karaağaç’a yaptırılan karakol binasının bir ay sonra açılacağını açıklayan Kemelek, “Çerkezköy Organize Sanayi Bölgesi Yönetimi’ne sosyal sorumluluk ve eğitim projelerine verdiği katkılardan ötürü teşekkür ederim. Yaptıkları katkıları burada tek tek saymayayım. Sosyal sorumluluk kapsamında çok önemli destekleri var” dedi. Islah OSB’ler konusunda yapılan çalışmalara da değinen Vali Kemelek, “Dağınık sanayiyi bir araya getirmek için yapılan çalışmalar sürüyor. Şimdiye kadar 6 Islah OSB için bakanlıkta işlemler tamamlandı. 12 Nisan tarihine kadar bu sayı 7’ye ulaşabilir” diye konuştu.

Konuşmaların ardından Grup Müzikal sahneye çıktı. Grup Müzikal konserinin ardından Türk pop müziğinin güçlü seslerinden Ziynet Sali sahne aldı. Ziynet Sali ile birlikte iş stresinden ve yorgunluğundan uzaklaşma imkanı bulan ÇOSB katılımcıları şarkılara hep birlikte eşlik etti. Masaları dolaşarak katılımcılara da mikrofon uzatan Ziynet Sali’ye ÇOSB Başkanı Ömer Sarıoğlu ve eşi F. Nilgün Sarıoğlu da eşlik etti. Şarkılar ve hareketli müzikle coşan konuklar dans ederek ve halay çekerek gönüllerince eğlendiler. Konserin ardından da program sona erdi.