ÇOSB 32 DERSLİKLİ ORTAOKUL YAPIYOR

Çerkezköy Organize Sanayi Bölgesi’nin (ÇOSB) eğitime katkıları devam ediyor. Bünyesinde yaptığı Özel ÇOSB Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nin yanı sıra, bölgenin eğitimine her türlü katkıya sağlayan ÇOSB bu çerçevede, Çerkezköy’e 32 derslikli bir ortaokulu yapıyor.

ÇOSB’nin yapacağı ortaokul yapımı için Tekirdağ Valiliği’nde protokol imzalandı. Çerkezköy’ün tekli eğitime geçişi için de önemli bir yatırım olan okulun yapım protokolü;

Tekirdağ Valiliğinde Vali Mehmet Ceylan, Çerkezköy Kaymakamı Atilla Selami Abban, Tekirdağ Milli Eğitim Müdürü Ersan Ulusan, Çerkezköy İlçe Milli Eğitim Müdürü Hüseyin Gümüş, ÇOSB Yönetim Kurulu Başkanı Eyüp Sözdinler, ÇOSB Yönetim Kurulu Üyesi Fatih Elay, ÇOSB Yönetim Kurulu Yedek Üyesi Saim Buyruk ile ÇOSB Bölge Müdürü Mehmet Özdoğan'ın katılımıyla imzalandı.

32 derslikli Çerkezköy Organize Sanayi Bölgesi Ortaokulu, Bağlık Mahallesindeki Mevlana İlkokulu’nun bitişiğindeki alana yapılacak. Okulun 1 yıl içinde tamamlanarak Milli Eğitim Müdürlüğü’ne devredilmesi bekleniyor. Bu okulun tamamlanmasıyla birlikte Bağlık Mahallesindeki okul eksikliği sorunu önemli ölçüde çözülmüş olacak.