ÇOSB BAŞKANI SARIOĞLU, BAKAN IŞIK'TAN DESTEK İSTEDİ

Kamu-Üniversite-Sanayi İşbirliği Bölgesel Toplantısı Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanı Sayın Fikri Işık’ın katılımıyla geçtiğimiz günlerde Tekirdağ Ramada Otel’de gerçekleştirildi. Toplantı sonrası Bakan Işık’la kısa bir görüşme yapan ÇOSB Yönetim Kurulu Başkanı Ömer Sarıoğlu, Tekirdağ Sanayi Odası kuruluş çalışmaları ve Tekirdağ sanayisi hakkında bilgi verdi. Sarıoğlu, Bakan Işık’tan Sanayi Odası’nın kurulması için destek talebinde bulundu.

Kamu-Üniversite-Sanayi İşbirliği Bölgesel Toplantısı Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanı Sayın Fikri Işık’ın katılımıyla Ramada Otel’de gerçekleştirildi.

Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanı Sayın Fikri Işık'ın katıldığı Toplantıya Tekirdağ, Edirne, Kırklareli Valileri Tekirdağ Milletvekilleri Özlem Yemişçi ve Ziyaeddin Akbulut, Kırklareli Milletvekili Şenol Gürşan, Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı Müsteşarı, Namık Kemal Üniversitesi, Trakya Üniversitesi, Kırklareli Üniversitesi Rekörleri İl Protokolü, Sanayiciler, Akademesiyenler, Öğrenciler ve Basın Mensupları katıldı.

Tekirdağ Valisi Ali Yerlikaya'nın açılış konuşmasıyla başlayan toplantıya Kırklareli Valisi Mustafa Yaman ve Edirne Valisi Hasan Duruer birer konuşma yaparak Üniversite Sanayi işbirliği panelinin başarıyla geçmesi dilekierinde bulundular.

Daha sonra Toplantıya Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Sayın Fikri Işık Bakanlık olarak  Üniversite ve Sanayi'ye büyük önem verdiklerini, Gelişme açısından bu iki paydaşın uyumlu ve birlikte çalışmasının yöre ve ülke ekonomisine önemi üzerinde  bahsederek konuşmasını devam ettirdi.

ÇOSB Yönetim Kurulu Başkanı Sarıoğlu, panel öncesi Tekirdağ Sanayi Odası kuruluş çalışmaları ve Tekirdağ sanayisi hakkında Bakan Işık’a bilgi verdi. Odanın kurulması için kendisinden destek talebinde bulundu.

Toplantı Bilim ve Sanayi Bakanlığı Müsteşarı Prof.Dr.Ersan Aslan’ın moderatörlüğünde, ÇOSB Yönetim Kurulu Başkanı Ömer Sarıoğlu, Namık Kemal Üniversitesi Rektörü Prof.Dr.Osman Şimşek, Trakya Üniversitesi Rektörü Prof.Dr.Yener Yörük, Kırklareli Üniversitesi Rektörü Prof.Dr.Mustafa Aykaç, Namık Kemal Üniversitesi Teknopark Genel Müdürü Prof.Dr.Bülent Eker ve Trakya Kalkınma Ajansı Kalkınma Kurulu Başkanı Turhan Altınel’in panelist olarak katıldığı “2023’e 10 kala, Ar-Ge ve Yenilikte Tekirdağ, Kırklareli, Edirne" konulu panel ile sona erdi.