ÇOSB Başkanından Örnek Davranış

Sosyal sorumluluk projesi çerçevesinde Kızılay Derneği Çerkezköy Şubesi ile Kan Bağışı Kampanyası başlatan Çerkezköy Organize Sanayi Bölgesi sanayicilerden büyük takdir aldı. Kan Bağışı Kampanyasına katılan ÇOSB Yönetim Kurulu Başkanı Ömer Sarıoğlu da kan vererek kampanyaya destek oldu.

ÇOSB Bölge Müdürlüğü çalışanlarının yanı sıra firmalardan da çok sayıda çalışan, ÇOSB Bölge Müdürlüğünde kurulan standa gelerek kan verdi. Kan Kampanyasına gösterilen ilgi ise Kızılay ve ÇOSB tarafından memnuniyetle karşılandı. Bir gün süren kampanyaya yaklaşık 100 kişi katıldı.

Kan verme işlemi öncesi Özel ÇOSB Meslek Kursu binasına gelen çalışanlar önce burada kendilerine verilen formları doldurdu ardından Kızılay tarafından gelen uzman hekim ve hemşireler tarafından kontrolleri yapıldı. Yapılan kontrollerin ardından kan vermelerinde herhangi bir sorun olmayan çalışanlardan kanlar alınmaya başlandı. ÇOSB’nin yaptığı bu kampanyaya gönüllü olarak katılmaktan oldukça memnun olduklarını kaydeden kan bağışçıları bu tür organizasyonların sürekli olarak devam etmesi gerektiğini söylediler. Toplanan kanlarda detaylı kan testleri yapıldıktan sonra, kan bağışçılarına sonuçlar iletilecek. Kan Bağışına gösterilen ilginin oldukça yoğun olduğunu belirten ÇOSB Bölge Müdürlüğü kan toplama işlemenin devam edeceğini vurgulayarak, kan verme konusundaki yoğun destekten dolayı bundan sonra firmalara gidilerek kan toplanılacağı söylendi.

Kan Bağışının yanı sıra geçtiğimiz ay imzalanan protokol çerçevesinde kurulan Kan Bilgi Bankası ile ilgili de çalışmaların devam ettiği bildirildi. Çerkezköy Organize Sanayi Bölgesi ile Kızılay Derneği Çerkezköy Şubesi arasında geçtiğimiz aylarda gerçekleştirilen toplantıda Kan Bilgi Bankası kurulması için protokol imzalanmıştı. Yapılan protokolde, ÇOSB’deki firmalarda çalışanların kan grupları belirlenerek www.cosb.org.tr adresi üzerinde kayıt altına alınacak. Acil bir durumda ihtiyaç duyulan kan grubuna en hızlı şekilde ulaşılması sağlanılacak. ÇOSB ile Kızılay’ın ortaklaşa yapacağı çalışmalar neticesinde ÇOSB’de faaliyet gösteren sanayi tesislerinde çalışan işçilerin kan grupları tespit edilecek. Çıkarılan sonuçlar sanal ortama aktarılacak. Elde edilen bilgiler Çerkezköy Organize Sanayi Bölge Müdürlüğü’nün internet sitesinde (www.cosb.org.tr) açılacak bölümde yer alacak. Yapılacak bu çalışmayla birlikte Bölgemizde acil kana ihtiyaç duyulduğunda kısa sürede hedefe varılmış olunacak. ÇOSB’nin yapacağı bu çalışmayla büyük bir sosyal sorumluluk projesini daha hayata geçirmiş olacaklarını söyleyen ÇOSB Yönetim Kurulu Başkanı Ömer Sarıoğlu, bu konuda sanayicilerin büyük desteklerini beklediklerini kaydetti.