ÇOSB Dev Yatırımlarına Devam Ediyor

Bünyesindeki sanayicilerin her türlü ihtiyacını giderip, hiçbir sorunla karşılaşmadan üretimlerini gerçekleştirmeleri için tüm imkanlarını seferber eden Çerkezköy Organize Sanayi Bölgesi dev bir çalışmaya daha imza attı.

PROTOKOL İMZALANDI
Çerkezköy Organize Sanayi Bölgesi, II. Kısmın tüm elektrik hatlarının yer altına alınıp kablolu sisteme geçirileceği çalışmanın startını verdi. ÇOSB Bölge Müdürlüğünde gerçekleşen protokol imza törenine, ÇOSB Yönetim Kurulu Başkanı Ömer Sarıoğlu, ÇOSB Yönetim Kurulu Başkan Vekili M. Gürdal Adal, ÇOSB Yönetim Kurulu Üyesi Andon Arakelyan, ÇOSB Yönetim Kurulu Yedek Üyeleri Ahmet Temiroğlu ve Saim Buyruk’un yanı sıra ÇOSB Bölge Müdürü Mehmet Özdoğan ve ÇOSB Bölge Müdür Yardımcısı Kadir Karakaya ile çalışmaları hayata geçirecek olan Siemens Sanayi ve Ticaret A.Ş. Enerji Sektörü Enerji Dağıtım Orta Gerilim Bölüm yetkilileri hazır bulundu.

KAYNAKLAR OPTİMUM KULLANILIYOR
Trakya’nın en büyüğü ve ülkemizin de en büyük Organize Sanayi Bölgeleri’nden biri olan Çerkezköy Organize Sanayi Bölgesi II. Kısmın bünyesine katılmasıyla birlikte, II. Kısmın tüm altyapı ihtiyaçlarını belirleyip projelerini hazırlamıştı. ÇOSB, Bölgenin mevcut gelir kaynaklarını optimum şekilde kullanarak önem sırasına göre altyapı ihtiyaçlarını gidermeye başladı. Bu kapsamda yollar, atıksu ve yağmursuyu hatları, doğalgaz hatları, arıtma tesisi, elektrik dağıtım şebekesinin TREDAŞ’tan devir alınması ve geçiş döneminde, sürekli enerji arzının sağlanabilmesi için bakım çalışmaları yapıldı.

ÇALIŞMALAR BAŞLADI
Bugün de ÇOSB, II. Kısım elektrik altyapısını I. Kısım seviyesine çıkartmak ve hatta Scada (Uzaktan izleme ve kumanda) sistemi ile en gelişmiş teknolojiye ulaştırabilmek kapsamında proje ve ihale aşamasını tamamlayarak II. Kısım elektrik dağıtım şebekesi yapımına start verdi.

18 AYDA TAMAMLANACAK
18 ayda bitirilmesi planlanan çalışmalar sonunda II. Kısımdaki tüm havai hatlar yer altına alınıp kablolu sisteme geçilmiş olunacak. Bu sistemle birlikte sürekli, kaliteli ve kesintisiz enerji arzı istenen seviyeye taşınmış olacak. II. Kısımda kurulacak dağıtım sistemi ile ilgili yapılan uzun görüşmeler ve değerlendirmeler sonunda, iş sektöründe ülkemizdeki en tecrübeli ve ÇOSB I.Kısmını da kablolu sisteme çevirmiş olan Siemens firmasına verildi.