ÇOSB Dış Ticaret Kursu İlk Mezunlarını Verdi

Çerkezköy Organize Sanayi Bölge Müdürlüğü bünyesinde açılan Dış Ticaret Elemanı Yetiştirme Kurs Programı’nın ilki tamamlandı. Toplam 64 saat süren kurs sonunda 14 kursiyer sertifika almaya hak kazandı. 

Sertifikalar ÇOSB Bölge Müdürlüğü’nde düzenlenen bir törenle kursiyerlere verildi. Törene Çerkezköy Organize Sanayi Bölge (ÇOSB) Müdürü Mehmet Özdoğan, ÇOSB Bölge Müdür Yardımcısı Kadir Karakaya, ÇOSB Bölge Müdürlüğü Eğitim ve Halkla İlişkiler Müdürü Füsun Sular’ın yanı sıra kurs eğitmeni Namık Kemal Üniversitesi Saray Meslek Yüksek Okulu Öğretim Görevlisi Salim Kıstırak katıldı

Törende konuşan ÇOSB Bölge Müdürü Mehmet Özdoğan: “Yaptığımız ankette en fazla talep bu kurs için oldu. Amacımız bu kursların devam ettirilmesi ve başka kursların da açılması yönündedir. Katılımcılarımızın eğitimlere daha fazla ilgi göstermesini bekliyoruz. Amacımız sanayicilerimize her alanda hizmet etmektir” şeklinde konuştu. Kursiyerler de ÇOSB Bölge Müdürü Mehmet Özdoğan’a teşekkür ederek kursun kendileri için çok faydalı geçtiğini dile getirdiler. Aldıkları bu eğitim sayesinde iş hayatında birçok sorunu çözdüklerini ve aldıkları eğitimleri iş hayatında uygulamanın fırsatlarını bulduklarını söylediler.

Konuşmaların ardından sertifika törenine geçildi. Çerkezköy Organize Sanayi Bölge Müdürlüğü 1. Dönem 1. Grup Dış Ticaret Elemanı Yetiştirme Kurs Programını başarıyla tamamlayan kursiyerler sertifikalarını; Özdoğan, Karakaya, Sular ve Kıstırak’ın elinden aldılar.