ÇOSB "GELECEĞE NEFES OL" FİDAN DİKİM KAMPANYASINA 1.111 ADET FİDAN DİKİMİYLE DESTEK OLDU

11 Kasım Milli Ağaçlandırma Günü nedeni ile ülke genelinde düzenlenen 11 Milyon Fidan Dikimi etkinliği kapsamında, Çerkezköy Organize Sanayi Bölgesi’nde de (ÇOSB) 1.111 adet fidan dikildi. ÇOSB ile Çerkezköy arasında kalan ve ÇOSB’nin sağlık bandında bulunan 30 bin metrekarelik alana 1.111 adet fıstık çamı fidanı dikildi.

Fidan dikim törenine; Çerkezköy Kaymakamı Atilla Selami Abban, ÇOSB Yönetim Kurulu Başkanı Eyüp Sözdinler, ÇOSB Yönetim Kurulu Üyesi Fatih Elay, ÇOSB Yönetim Kurulu Yedek Üyesi Saim Buyruk, ÇOSB Bölge Müdürü Mehmet Özdoğan’ın yanı sıra kamu kurum kuruluşları müdürleriyle ÇOSB Ortaokulu öğrencileri katıldı.

Konu ile ilgili bir açıklama yapan ÇOSB Yönetim Kurulu Başkanı Eyüp Sözdinler şunları söyledi: “Ülkemizde ağaç ve orman sevgisini geliştirmek, toplumun bütün kesimlerinin çevreye olan duyarlılıklarına katkı sağlamak, toplumda çevre konusunda farkındalığı artırmak maksadıyla; T.C. Tarım ve Orman Bakanlığı, Orman Genel Müdürlüğü tarafından toplumun bütün kesimlerinden vatandaşlarımızın katılımlarıyla bu etkinlik düzenlenmiştir. Ayrıca Milli Ağaçlandırma Günü de olan bu önemli günde biz de 1.111 adet 2 yaşında fıstık çamını toprakla buluşturduk.”

Etkinlikte ayrıca fidan dikimine katılan öğrencilere ÇOSB tarafından hazırlanan sertifikalar da verildi.