ÇOSB-KALDER İŞBİRLİĞİYLE REKABET VE KURUMSALLAŞMA PROGRAMI

Türkiye Kalite Derneği (KalDer) ile Çerkezköy Organize Sanayi Bölgesi (ÇOSB) işbirliğiyle “Rekabetçi Yönetim ve Kurumsal Gelişim Programı” gerçekleştirilecek. Program oturumları ÇOSB Bölge Müdürlüğü’nde yapılacak.

19 Kasım 2013 Salı günü başlayacak programın amacını anlatan KalDer Yönetim Kurulu Başkanı Hamdi Doğan şunları söyledi: “Program kendi içinde temel yaklaşımların anlaşılması, deneyim ve iyi uygulamaların paylaşımı ve bunlar üzerinde görüş alışverişine uygun bir ortam şeklinde yapılandırılmıştır. İki haftada bir gerçekleştirilecek birer günlük sekiz oturumdan oluşan programın her oturumunda farklı bir konu ele alınacak. Her bir oturum, kendi alanında uzmanlaşmış, önde gelen kuruluşlarda üst düzey yöneticilik tecrübesi ile büyük bir deneyim tecrübesi edinmiş eğitmen/danışmanlarca gerçekleştirilecek. Kuruluşlarının ekonomik olarak sürdürülebilirliğini ve rekabet edebilirliğini desteklemek, daha iyi bir konuma gelmek, kurumsallık düzeyini daha iyi bir seviyeye taşımak isteyen her ölçekteki kuruluşun temsilcileri, üst ve orta düzey yöneticiler bu programa katılmalıdır. Programda ele alınacak konular şunlardır: Liderlik ve Değişim, Rekabetçi Yönetimi, Yenileşim (İnovasyon), Risk Yönetimi, Pazarlamanın Önemi, Mükemmelliğe Yolculuk.”

KalDer’le yaptıkları çalışmalardan memnun olduklarını belirten ÇOSB Müdürü Mehmet Özdoğan, “Mükemmelliği bir yaşam biçimi haline getirmeyi kendine misyon edinmiş KalDer ile yapılan işbirliği çerçevesinde üyelerimizin küresel rekabet karşısında kurumsal sürdürebilirliğine katkıda bulunmayı amaçlıyoruz” dedi.

KalDer’den ve ÇOSB’den yapılan açıklamada, “Katılımcılar arasında üst seviyede etkileşimli bir öğrenme ortam yaratılabilmesi amacıyla sınırlı bir kontenjan ile gerçekleştirilecek Rekabetçi Yönetim ve Kurumsal Gelişim Programı 19 Kasım 2013’te başlayacak” denildi.

ÇOSB REKABETÇİ YÖNETİM VE KURUMSAL GELİŞİM PROGRAMI
19 Kasım 2013 - Değişim ve Liderlik - Yalçın İPBÜKEN
3 Aralık 2013 - Rekabetçi Yönetim ve Hız - Lütfi ENSARİ
14 Ocak 2014 - Çalışanlarla Başarma ve Kurumsal Girişimcilik - Ferdin HOYİ
28 ocak 2014 - Kurumsal Performans Yönetimi - Merih DEMİR
11 Şubat 2014 - İyi Uygulama Ziyareti (1)
25 Şubat 201 - İnovasyon (Yenileşim) ve İnovasyon Yönetimi - Selçuk ATA
11 Mart 2014 - Risk Yönetimi - Cemre NALBANTOĞLU
25 Mart 2014 - İyi Uygulama Ziyareti (2)
8 Nisan 2014 - Pazarlamanın Önemi - Cengiz NAYIR
22 Nisan 2014 - Kurumsal Mükemmelliğe Yolculuk - Celal SEÇKİN
* Programda, iki ayrı kuruluş ziyaret edilerek, iyi uygulama örnekleri hakkında bilgi edinimi sağlanacaktır.

Sertifika programına katılım koşulları ve kayıt için iletişim bilgileri şöyledir:
Şennur Akın – KalDer Eğitim Bölümü
E-posta: