ÇOSB Karla Mücadeleden Tam Not Aldı

Bünyesindeki sanayicilerin üretimlerini aksatmaması için elindeki tüm imkanları seferber eden, kış boyunca, bünyesindeki tüm araç ve ekipmanı yoğun kış şartlarına göre hazırda tutan Çerkezköy Organize Sanayi Bölge Müdürlüğü, yoğun kar yağışında da sanayicileri mağdur etmemek için var gücüyle çalıştı. Çerkezköy Organize Sanayi Bölge Müdürlüğü, greyder, kepçe, unimog tuz serpme ve kar küreme aracı, önlerinde kar küreme bıçağı olan traktörleri ve ekipmanlarını kış şartlarına göre hazırlayarak, yoğun kar yağışıyla birlikte, 24 saat boyunca ÇOSB’nin içerisindeki yolların kapanmaması ve sanayicinin mağdur edilmemesi için geceli gündüzlü çalıştı. Sırası geldiğinde Çerkezköy’ün ve beldelerinin de yollarının açılmasına yardımcı oldu.

Kar yağışının kendini iyiden iyiye hissettirdiği dakikalardan itibaren ÇOSB’nin içerisindeki caddeler ve sokaklar başta olmak üzere, Çerkezköy-Kapaklı arasındaki bağlantı yollarını da sürekli açık tutan ÇOSB ekipleri çok sayıda kara saplanan araca da greyder ve kepçeleriyle müdahale etti.

24 saat durmadan çalışan ÇOSB ekipleri, Bölge içerisinde de girilmedik tek bir sokak bırakmayarak tüm yolları açık tuttu. Elektrik kesintilerine de anında müdahale eden ÇOSB ekipleri sanayiciden ve bölge halkından tam not aldı. Adeta bir teyakkuz halinde çalışan ÇOSB yaz- kış, yağmur-çamur demeden çalıştığını bir kez daha göstermiş oldu.

ÇOSB Bölge Müdürlüğü olarak amaçlarının sanayicinin tüm sorunlarını çözerek hiçbir problemle karşılaşmadan üretimlerini yapabilmek olduğunu kaydeden Bölge Müdürü Mehmet Özdoğan, “Bundan sonra da aynı kararlılıkla çalışmalarımıza devam edeceğiz. Modern ve güçlü altyapımızla her koşulda hazır olduğumuzun en güzel göstergesi böyle anlardır” dedi.