ÇOSB Kupaları Sahiplerini Buldu

Çerkezköy Organize Sanayi Bölgesi’nin, bünyesindeki firmalar arasında düzenlediği, geleneksel futbol turnuvasının 5’incisi tamamlandı. Futbol Turnuvasının tamamlanmasının ardından ÇOSB, Halı Saha Futbol Turnuvası ile Tenis Turnuvası’nda dereceye girenlere düzenlenen bir tören ile kupaları ve ödülleri takdim edildi.

Çerkezköy Organize Sanayi Bölgesi Sosyal Tesisleri içerisinde yer alan Turkuaz Restaurant'ta önceki gün düzenlenen kupa törenine Çerkezköy Organize Sanayi Bölgesi Yönetim Kurulu Başkanı Ömer Sarıoğlu, ÇOSB Yönetim Kurulu Başkan Vekili M. Gürdal Adal, ÇOSB Bölge Müdürü Mehmet Özdoğan, ÇOSB Bölge Müdür Yardımcısı Kadir Karakaya, ÇOSB Bölge Müdürlüğü İnşaat Müdürü Tunçer Hancıoğlu, İmar Müdürü Fuat Özçelik ve Muhasebe Müdürü Günay Aydın ile Futbol Tertip Komitesi Ömür Çelik’in yanı sıra turnuvaya katılan sporcular katıldı. İlk olarak Çerkezköy Organize Sanayi Bölgesi Geleneksel Tenis Turnuvası'nda dereceye girenlere kupa ve ödülleri takdim edildi.

\"\"

ÖDÜLLERİ SARIOĞLU VERDİ
Tek bayanlar kategorisinde şampiyon olan Nuray Çoruh ile ikinci olan Nuray Akın Taştan'a kupa ve ödüllerini Çerkezköy Organize Sanayi Bölgesi Yönetim Kurulu Başkanı Ömer Sarıoğlu takdim etti. Kupa töreninde bir konuşma yapan Ömer Sarıoğlu, her iki sporcuyu da başarılarından dolayı tebrik ederek ''5 yıl önce tenis kortu yapma fikrini ortaya attığımızda nasıl olacak? soruları ile karşılaştık. Bazı tereddütler oluşmuştu. Ancak aradan geçen sürenin ardından tenise olan yoğun ilgi bizleri çok sevindirdi. Bugün de burada bu ilgiyi daha yakından gözlemliyoruz. Her geçen gün tenise artan ilgi bizleri çok mutlu ediyor'' dedi. Kendisinin de tenis sporcusu olduğunu hatırlatarak sözlerini sürdüren Sarıoğlu ''Her sporun kendi içerisinde ayrı bir güzelliği var. Ancak tenis sporunu diğer spor dallarından çok daha farklı görüyorum. Tenis ile birlikte insanlar birbirleri ile kaynaşıyor, yeni dostluklar kuruluyor. Burada da bunlar gerçekleşiyor'' diye konuştu.

\"\"

KUPA VE ÖDÜLLERİ VERİLDİ
Ömer Sarıoğlu konuşmasının ardından Nuray Çoruh ile Nuray Akın Taştan'a kupa ve ödüllerini takdim etti. Tek erkekler kategorisinde şampiyon olarak kupaya uzanan Ali Altunbaş ile turnuvayı ikinci sırada tamamlayan Uğur Özdemir, kupa ve ödüllerini ÇOSB Yönetim Kurulu Başkan Vekili M.Gürdal Adal'ın elinden aldı. Tenis Turnuvası'nda dereceye giren sporculara kupa ve ödüllerinin takdim edilmesinin ardından fabrikalar arası Halı Saha Futbol Turnuvası’nda dereceye giren takım ile sporculara kupa ve ödülleri verildi. Turnuvanın en centilmen takımı seçilen Erim Tekstil Futbol Takımı'na kupasını Turnuva Komite Üyesi Ömür Çelik verdi. 29 golle turnuvanın gol kralı olan Tübaş Futbol Takımı'ndan Erdal Sezgin madalyasını ÇOSB Bölge Müdürlüğü İmar Müdürü Fuat Özçelik'in elinden aldı.

\"\"

TREXTA ŞAMPİYON
Turnuvada üçüncülüğü elde eden Jotun Boya Futbol Takımı üçüncülük kupasını ÇOSB Bölge Müdürlüğü İnşaat Müdürü Tunçer Hancıoğlu'nun elinden alırken, ikinci Hunca Kozmetik Futbol Takımı'na kupasını ÇOSB Bölge Müdür Yardımcısı Kadir Karakaya verdi. Şampiyon Trexta Futbol Takımı şampiyonluk kupasını ÇOSB Bölge Müdürü Mehmet Özdoğan'ın elinden aldı. Alkışlar eşliğinde sahneye gelen Trexta Futbol Takımı oyuncu ve yöneticileri kupayı havaya kaldırarak şampiyonluk sevincini doyasıya yaşadılar.

KAÇ TAKIM KATILDI?
Turnuvaya iki grupta toplam 15 takım katıldı. 1.Grup'ta Beks, YKK, Hunca, Vira, Trexta, Yünsa, Teverpan ile Erim yer alırken 2.Grup'ta Barsan, Jotun, Hysoung, Deva, Bross, Tübaş ile Pehlivanoğlu yer mücadele verdi. 31 Mayıs Pazartesi günü oynanan ilk gün karşılaşmaları ile başlanan turnuvada grup eleme karşılaşmalarının ardından çeyrek finale yükselen 8 ekip belirlendi. 1.Grup'tan çeyrek finale Trexta, Hunca, Vira ile Beks çıkarken 2.Grup'ta ise Tübaş, Jotun, Deva ile Hyosung çeyrek finale yükselmeyi başardı. Çeyrek finalin ilk karşılaşmasında 1.Grubu ilk sırada tamamlayan Trexta Futbol Takımı ile 2.Grubu 4.sırada tamamlayan Hyosung Futbol Takımı karşı karşıya geldi. Karşılaşmadan 5-4 üstünlükle ayrılan Trexta Futbol Takımı adını yarı finale yazdırdı. 1.Grubu ikinci sırada tamamlayan Hunca Kozmetik Futbol Takımı ile 2.Grubu üçüncü sırada tamamlayan Deva Futbol Takımı arasında oynanan karşılaşmadan 5-4 üstünlükle ayrılan Hunca Kozmetik Futbol Takımı yarı finalin bir diğer ismi oldu. 2.Grubu ikinci sırada tamamlayan Jotun Futbol Takımı 1.Grubu üçüncü sırada tamamlayan Vira Futbol Takımı'nı 5-2 mağlup ederek adını yarı finale yazdırırken 2.Grubu ilk sırada tamamlayan Tübaş Futbol Takımı 1.Grubu dördüncü sırada tamamlayan Beks Futbol Takımı'nı 11-1 mağlup ederek yarı finale yükseldi. Yarı finalin ilk karşılaşmasında Trexta Futbol Takımı, Jotun Futbol Takımı'nı 2-0 mağlup ederek adını finale yazdırdı. Tübaş Futbol Takımı ile Hunca Futbol Takımı arasında oynanan karşılaşma hükmen Hunca Futbol Takımı'nın üstünlüğü ile tamamlanınca finalde Trexta Futbol Takımı ile Hunca Futbol Takımı karşı karşıya geldi. Müsabakadan 2-0 üstünlükle ayrılan Trexta Futbol Takımı şampiyonluğa uzandı.

\"\"