ÇOSB Kurs Merkezi Dış Ticaret Kursu Başladı

Bünyesindeki sanayicilerin en rahat ortamda üretimlerini yapabilmesi için tüm imkanlarını seferber eden ÇOSB Bölge Müdürlüğü, mesleki eğitim konusunda da sanayicilere büyük hizmetler veriyor. Kurulduğu günden bugüne sanayicilere yönelik onlarca kurs açan ÇOSB Bölge Müdürlüğü bu kurslara bir yenisini daha ekledi. 

KURS 8 HAFTA SÜRECEK
ÇOSB Bölge Müdürlüğü Özel Çerkezköy Organize Sanayi Bölgesi Mesleki Eğitim Kurs Merkezi'nde başlayan Dış Ticaret Meslek Kursu 17 Ağustos itibariyle startını verdi. Haftada iki gün ve 8 saat olarak planlanan eğitim toplam 8 hafta sürecek. Eğitim sonunda yapılacak sınavda başarılı olan kursiyerlere sertifika verilecek. Kursiyerlerin meslek hayatında önemli bir paya sahip olacak bu sertifikayla sanayi kuruluşlarının da kalifiye eleman bulma şansları artmış olacak.  Kursta eğitim ise Namık Kemal Üniversitesi’yle yapılan işbirliği çerçevesinde üniversitenin öğretim görevlilerinden Salim Kıstırak tarafından veriliyor.

KURS TEKRAR EDİLECEK
Yeni açılan kursla ilgili açıklama yapan ÇOSB Bölge Müdürü Mehmet Özdoğan, “Katılımcımız olan sanayicilerimizin çalışanlarının mesleki eğitimden yararlanmaları için kurs bedeli hiç bir kar amacı gütmeden belirlenmiş olup, kurs maliyetinin büyük bir kısmı Bölgemiz tarafından karşılanmıştır. Kursa beklentilerimizin üzerinde başvuru olması sebebiyle, Dış Ticaret Kursu'nu bir kaç kez daha tekrarlamayı düşünmekteyiz. Bunun yanında, Ağır ve Tehlikeli İşlerde çalışan işçilerin sertifikalandırılması konusunda da bu konuda uzman bir eğitim kurumu ile işbirliği anlaşması imzalanmış olup, işbirliği kapsamında Bölge sanayicilerimizin bu eğitimi uygun bedelle alması temin edilmektedir. Bölge olarak, sanayicimize kaliteli ve ucuz enerjinin tedariki, sorunsuz altyapı tesislerinin inşasının yanında, sosyal sorumluluk kapsamında eğitim konusunda da katkı sağlamayı hedeflemiş bulunmaktayız. Bu konu ile ilgili çalışmalarımız devam etmektedir. " dedi.