ÇOSB MODELİNİ, SUNGURLU'YA TAŞIYACAKLAR

Çerkezköy Organize Sanayi Bölgesi (ÇOSB), gelişmiş sanayi bölgeleri ligine katılmak isteyen diğer OSB’ler için model olmaya devam ediyor. ÇOSB’ye inceleme gezisi yapan Çorum’a bağlı Sungurlu İlçesi Organize Sanayi Bölgesi Yönetimi, Çerkezköy TSO ve Çerkezköy OSB yönetimleriyle, hem de ziyaret ettikleri sanayicilerle birebir görüşmeler yaptılar. Heyette yer alan Sungurlu Kaymakamı Hulusi Şahin, ÇOSB’nin kendilerini büyülediğini vurgulayarak “Çerkezköy modelini Sungurlu’ya taşımak istiyoruz. Ayrıca, Sungurlu’ya yatırım yapmak isteyen Çerkezköylü sanayicilere de her türlü kolaylığı sağlamaya hazırız.” diye konuştu.

Sungurlu Kaymakamı Hulusi Şahin, Sungurlu Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı A. Kadir Şahiner, Oda Meclis Üyeleri, Sanayiciler ve teknik personelin yer aldığı Sungurlu Heyeti ilk ziyaretini Çerkezköy Ticaret ve Sanayi Odası’na yaptı.

Sungurlu heyetinin ikinci durağı Beks Çorap İçgiyim San. ve Tic. A.Ş. oldu. Heyete, ÇTSO heyeti ve Kaymakam Bayhan da eşlik etti. Sungurlu heyetini fabrikanın kapısında, Beks Firması’nın sahibi ve aynı zamanda Çorum Sungurlulu olan Ali Bekmezci ve babası Halil Bekmezci karşıladı.

Sungurlu heyeti, Bekmezci Ailesi’nin ilçelerine okul ve hastane gibi her türlü ihtiyaçta, gereken destekte bulunduklarını kaydederek, Sungurlu OSB’ye de yatırım yapmaya davet ettiler. Ziyarette Beks Çorap hakkında bir slayt gösterisi de izleyen heyet, ardından fabrikayı gezerek çeşitli incelemelerde bulundu. Heyet fabrikadaki incelemelerin ardından, Halil Bekmezci’ye günün anısına bir plaket takdim etti.

Beks Çorap ziyaretinin ardından, ÇOSB Müdürlüğü’ne geçen heyeti, ÇOSB Müdürü Mehmet Özdoğan ve OSB yetkilileri karşıladı. Müdürlük içerisindeki Turkuaz Restaurant’ta heyeti ağırlayan Özdoğan, ÇOSB hakkında bir sunum yaparak,  yapılan ve yapılması düşünülen proje ve faaliyetler hakkında bilgiler verdi.

Sunumun ardından heyet, hep birlikte öğle yemeği yiyerek OSB’ler hakkında fikir alışverişinde bulundu.

Görüşmede söz alan Sungurlu Kaymakamı Hulusi Şahin, ziyaret amaçlarının OSB yetkilileri ve Çerkezköylü sanayicilerin tecrübelerinden yararlanmak olduğunu kaydederik, verdiğiniz rakamlar son derece çarpıcı ve bu rakamlar Türkiye’yi sırtlayan rakamlar.” dedi.

Yemeğin ardından Özdoğan, Sungurlu Kaymakamı Şahin’e, Sungurlu TSO Yönetim Kurulu Başkanı Şahiner de Özdoğan’a günün anısına birer plaket takdim etti. Heyet daha sonra sırasıyla Uğurteks Tekstil Ürünleri Tic. ve San. A.Ş., Elkon 4 Elevatör Konveyör ve Makina San. Tic. A.Ş. ve Teverpan MDF Levha San. ve Tic. A.Ş.’yi ziyaret ederek, incelemelerde bulundu.