ÇOSB OPERASYONEL MÜKEMMELLİK GÜNÜ GENİŞ KATILIMLA GERÇEKLEŞTİ

ÇOSB ve KalDer işbirliğiyle organize edilen “ÇOSB Operasyonel Mükemmellik Günü” etkinliğine; ÇOSB Yönetim Kurulu Başkanı Ömer SARIOĞLU, KalDer Yönetim Kurulu Başkanı Hamdi DOĞAN,  Eczacıbaşı Holding Yönetim  Kurulu Başkan Yardımcısı Faruk Eczacıbaşı, Bilim İlaç Genel Müdür Yardımcısı Cengizhan NAS, ÇOSB Müdürü Mehmet ÖZDOĞAN, ÇOSB’de ve Çorlu’da faaliyet gösteren sanayiciler katıldı.

ÇOSB Operasyonel Mükemmellik Günü etkinliğinde; ÇOSB Yönetim Kurulu Başkanı Ömer SARIOĞLU, KalDer Yönetim Kurulu Başkanı Hamdi DOĞAN, Eczacıbaşı Holding Yönetim  Kurulu Başkan Yardımcısı Faruk Eczacıbaşı ve EFQM 2011 Avrupa Kalite Büyük Ödülünü alan Bilim İlacın Genel Müdür Yardımcısı Cengizhan NAS konuşma yaptılar.

Ayrıca, Arçelik Beyaz Eşya Motor Montaj 1. Takım Lideri Yüksel AYDEMİR “Toplam Verimli Yönetim (TPM)”, Denge Kimya Yurtdışı Pazarlama Müdürü Refik GÜLBAHAR “Mükemmellikte Liderlik, Liderlikte Mükemmellik”, BSH FIK2 Ankastre Buzdolabı Fabrika Direktörü Hakan MANDALI “Fabrikalarda Değer Akışı ve Yönetim Tarafından Kullanılması”, Yünsa ARGE Direktörü Mehmet Emin ÇİĞDEM “Tekstil Sektöründe Fark Yaratmak” konulu sunumlarıyla deneyimlerini yaklaşık 260 katılımcıyla paylaştılar. 

Anadolu’da 37 bin kilometre yol yaptık

Rekabette kalitenin vazgeçilemez bir olgu olduğunu vurgulayan Hamdi Doğan ise, KalDer’in Toplam Kalite Yönetimi anlayışının Türkiye’deki tüm kurum ve kuruluşlara yerleşmesini görev edinmiş gönüllü bir kuruluş olduğunu belirtti. Kalitenin iş dünyasından sonra kamu ve Anadolu’ya açılmasının gerektiğine dikkat çeken Hamdi Doğan, “Anadolu da yeşeren sanayi yapılanmasına katkılarımız sürüyor. Yerel ekonomilerin gelişiminde rol alan belediye yönetimlerinde ve üniversitelerimizde rekabetçi ve sürdürülebilir bir kalkınma anlayışının yaratılmasını önemsiyoruz. Bir yıl içinde Anadolu’da 37.372 km yol aştık ve 38 paylaşım platformunda, 7.360 katılımcı ile buluştuk. Onlara kaliteyi anlattık ve uygulamaları paylaştık” dedi. Bugüne kadar 40’a yakın konuda geniş bir eğitim portföyü oluşturduklarını ve 88 bin kişiye eğitim verdiklerini belirten Hamdi Doğan, “Mükemmellik Modelin yaygınlaşması için geniş tabanda çalışmalar yapıyoruz. Kayseri, Denizli, Konya ve Antalya gibi şehirlerde paylaşımlarımızı sürdürüyoruz. KalDer son 10 yıldır artık sadece özel sektörün değil, kamu kuruluşlarının da rehberi konumuna gelmiştir” dedi.

Bilgi paylaştıkça değerleniyor

Türkiye’deki organize sanayi bölgeleri arasında ilk üçte yer alan Çerkezköy Organize Sanayi Bölgesi Başkanı Ömer Sarıoğlu ise, KalDer’le beraber mükemmellik programı yürüttükleri için mutlu olduklarını ifade etti. Ömer Sarıoğlu, ”Çerkezköy’de faaliyet gösteren firmalarımızın çoğu bu oluşumun içerisinde. Eskiden elde edilen deneyimler, bilgiler firma bünyesinde kalırdı. Günümüzde ise bilgi paylaşıldıkça değerleniyor. KalDer, gelişmenin tecrübelerini bizle paylaşarak bize çok büyük destek veriyor” diye konuştu.