ÇOSB Özel İstihdam Bürosu Açıldı

Ülke ekonomisine yaptığı katma değerin yanı sıra Trakya’nın sanayi üssü, ülkemizin göz bebeği olan Çerkezköy Organize Sanayi Bölgesi’nde yeni bir hizmet daha hayata geçti. Bünyesinde barındırdığı firmalara en iyi hizmeti en uygun fiyata veren ÇOSB bir yandan da sosyal sorumluluk projelerini hayata geçiriyor. Geçtiğimiz aylarda İş-Kur’dan Özel İstihdam Bürosu Belgesi’ni alan ÇOSB Bölge Müdürlüğü belgenin ardından Bölge Yönetim alanı içerisinde kurduğu Özel İstihdam Bürosu’nun açılışını yaptığı bir basın toplantısıyla duyurdu.

BİR İLK DAHA HAYATA GEÇTİ
Toplantıya ÇOSB Bölge Müdürü Mehmet Özdoğan, Bölge Müdür Yardımcısı Kadir Karakaya ve Özel İstihdam Bürosu Sorumlusu Cansu Fidan ile gazeteciler katıldı. İlkleri yapmaya alışık olan Çerkezköy Organize Sanayi Bölgesi, Özel İstihdam Bürosu ile bir ilki daha hayata geçirmiş oldu.
Konuyla ilgili bir açıklama yapan ÇOSB Bölge Müdürü Mehmet Özdoğan, “İş-Kur’dan aldığımız Özel İstihdam Bürosu izin belgesinin ardından web sitemizi de yenileyerek sanayicilerimize yeni bir hizmet alanı oluşturmuştuk. Sanal ortamda olan bu uygulamayı Özel İstihdam Büromuzla bölgemizin hizmetine sunmuş olduk” dedi.

ZAMAN KAYBI OLMAYACAK
Özdoğan, “Yaptığımız bu hizmetle de istihdamdaki kaliteyi artırıp, iş gücü kaybının önüne geçmeyi hedefliyoruz. Özel İstihdam Büromuz ile hem iş arayanlar hem de işverenler rahat bir nefes almış olacaklar. Zira iş arayanlar firma firma dolaşıp form doldurmaktan kurtulacak, katılımcılarımız da zaman kaybını minimuma indirmiş olacaklar” şeklinde konuştu. 

Özdoğan şunları söyledi: “İşçi ve işvereni sağlıklı bir ortamda buluşturmayı hedefliyoruz. Özel İstihdam Bürosu Organize Sanayi Bölgeleri arasında bir ilk. Bu çalışmamızın başarılı olabilmesi için sanayicilerimizin sahip çıkması lazım. Burada yapacağımız tüm çalışmalar tamamen ücretsiz olacaktır. Biz sadece sanayicimiz ve iş arayan insanlar arasında köprü olmak istiyoruz” şeklinde konuştu. 

Özdoğan sözlerini şu sözlerle sürdürdü: “Özel İstihdam Bürosuna öncelikle yapılan başvuruları bir havuzda toplayacağız. Ardından bir ön eleme biz yapacağız, yani süzgeçten geçireceğiz. Havuzumuz oluştuktan sonra sanayicilerle irtibata geçerek ihtiyaçları oranında ve istedikleri standartlara uygun elemanları kendilerine göndereceğiz. Dolayısıyla sanayicilerimizi zaman kaybından kurtaracağız.
Zaman zaman firmaların insan kaynakları müdürleriyle bir araya geleceğiz. Şu ana kadar bir araya geldiğimiz firma yöneticileri bu çalışmadan oldukça memnun oldular. Büyük bir koordinasyon içerisinde çalışacağız. Üç personelle hizmet veriyoruz. İhtiyaç halinde bu sayıyı artıracağız.”