ÇOSB Personeline İletişim Teknikleri Eğitimi

Çerkezköy Organize Sanayi Bölge Müdürlüğü, geçtiğimiz günlerde çalışanlarına yönelik önemli bir çalışmayı daha gerçekleştirdi. İki gün süren ve teoriyle pratiğin bir arada verildiği eğitimde oldukça eğlenceli dakikalar da yaşandı.

ÇOSB Konferans Salonu’nda gerçekleşen “İletişim Teknikleri Eğitimi’ne; müdür, şef, sorumlu ve memur seviyesinde 32 Bölge Müdürlüğü personeli katıldı. Derin Eğitim ve İnsan Kaynakları Danışmanlığı eğitmenlerinden Minu Edis tarafından verilen eğitimde, eğitim yöntemi olarak interaktif anlatım ve vak’a çalışmaları uygulandı. 

Kendini doğru bir biçimde ifade etme, etkin dinleme, algılama farkları, beden dili ve empatik iletişimin vurgulandığı “İletişim Teknikleri Eğitimi” programına katılanlara; iş ve özel hayatlarında 
kullandıkları iletişim yöntemlerini gözden geçirmeleri anlatıldı. Yapılan hataların düzeltilmesi için çeşitli çözüm yolları geliştirilmesi, organizasyonda birimler ve kişiler arası iletişim sisteminin uyum içerisinde sağlanmasının yolları anlatıldı.

İki gün süren eğitimlerin sonunda sertifika töreni düzenlendi. Törende bir konuşma yapan ÇOSB Bölge Müdürü Mehmet Özdoğan, “Bu tür eğitimlerin yararlı olacağı kanısındayız. Bölge Müdürlüğü olarak bundan sonra da bu tür eğitimlere sürekli olarak yer vereceğiz” dedi. Özdoğan’ın konuşmasının ardından eğitimlere katılanlara sertifikalara ÇOSB Bölge Müdürü Mehmet Özdoğan ve Bölge Müdür Yardımcısı Kadir Karakaya tarafından verildi.