ÇOSB TEKİRDAĞ SANAYİCİLERİNİ AĞIRLADI

ÇOSB Tekirdağ Ticaret Sanayi Odası ve Ticaret Borsası Yönetim Kurulu üyelerinden oluşan 35 kişilik bir heyeti ağırladı. Tekirdağ Valisi Zübeyir Kemelek, Tekirdağ Ticaret Sanayi Odası Başkanı Cengiz Günay, Tekirdağ Ticaret Borsası Başkanı Osman Sarı, Tekirdağ Kadın Girişimciler Kurulu Başkanı Beste Emre Güngör'ün bulunduğu heyet Çerkezköy Organize Sanayi Bölgesi'nde incelemelerde bulundu. Turkuaz Resturant'ta öğle yemeği yiyen Tekirdağ Heyeti'ni ÇOSB Yönetim Kurulu Başkanı Ömer Sarıoğlu ve Yönetim Kurulu Üyeleri, ÇOSB Bölge Müdürü Mehmet Özdoğan, Çerkezköy Ticaret Sanayi Odası Başkanı Dursun Tever karşıladı. Misafirlerine 'Hoşgeldiniz' diyen ÇOSB Yönetim Kurulu Başkanı Ömer Sarıoğlu, ÇOSB’ye ziyaretleri için Vali Zübeyir Kemelek ve Tekirdağ Heyeti'ne teşekkür etti. Yemek öncesinde Tekirdağ Heyeti'ne ÇOSB Bölge Müdürü Mehmet Özdoğan, mini bir birifing verdi.

Çerkezköy Organize Sanayi Bölgesi'nin kuruluşu ve faaliyetleri hakkında bilgi veren Mehmet Özdoğan, OSB içerisinde 325 büyük, 42 küçük sanayi parseli bulunduğunu 215 firmanın üretim yaptığını, 29 fabrikanın kapalı, 29 fabrikanın inşaat halinde ve 16 tane de genel hizmet tesisinin bulunduğunu anlattı. ÇOSB'de 55 bin kişinin istihdam edildiğini belirten Özdoğan, elektrik, doğalgaz, su ve diğer altyapı çalışmaları hakkında da Tekirdağ Heyeti'ni bilgilendirdi. Özdoğan slayt eşliğinde verdiği bilgilerin ardından Vali Zübeyir Kemelek ve Tekirdağ Heyeti'ne katılanların sorularını yanıtladı.

Yemeğin ardından Vali Zübeyir Kemelek ve Tekirdağ Heyeti ÇOSB Yönetim Kurulu Başkanı Ömer Sarıoğlu eşliğinde ÇOSB Kampüsünü dolaştı. Yeni yapılan ÇOSB Bölge Müdürlüğü Hizmet Binası'ndan başlayarak, OSB içerisinde dolaşan Tekirdağ Heyeti son olarak Veliköy'de bulunan ÇOSB Arıtma Tesisleri'ne gitti. Burada ÇOSB Çevre Koordinatörü Çevre Mühendisi Servinaz Kuru, Tekirdağ Heyeti'ne arıtma tesisleri hakkında bilgi verdi. Arıtma tesislerindeki incelemelerin ardından ÇOSB Yönetim Kurulu Başkanı Ömer Sarıoğlu, günün anısına Vali Zübeyir Kemelek'e Arıtma Tesisi'nin 3 boyutlu cam maketini hediye etti.

Programın sona ermesinin ardından Çerkezköy'den ayrılmadan önce Vali Zübeyir Kemelek Arıtma Tesisi'nde gazetecilere ziyaret hakkında bilgi verdi. Vali Kemelek, Tekirdağ Ticaret Sanayi Odası ve Ticaret Borsası ile birlikte Mersin'de Organize Sanayi Bölgesi'ne ziyarette bulunduklarını hatırlatarak, "Mersin'i ilimizle kıyaslama yapmak kendi bölgemizi de gezme kararı verdik. Mersin ziyareti sonrasında bugünde Çorlu ve Çerkezköy'de organize sanayi bölgelerimizi ziyaret ettik. Akşam da bu ziyaretlerin değerlendirmesini yapacağız. Beyin jimlastiği yapacağız."açıklamasında bulundu.  Arıtma tesisleri sanayinin en önemli unsurlarından olduğunu söyleyen Vali Kemelek, "Buradaki arıtma tesisi de Türkiye'deki önemli arıtma tesislerinden biri. Bütün bunları değerlendireceğiz. Asıl bizim Mersin ziyaretimizin amacı limanları OSB'de nasıl kullanabiliriz, bunu araştırmaktı. Bu yüzden limanı olan Mersin'i seçtik."dedi.