ÇOSB TRAKYA'DA BİR İLKİ DAHA GERÇEKLEŞTİRDİ

Çerkezköy Organize Sanayi Bölgesi, Trakya’da bir ilke imza atarak Dünyaca Ünlü Anadolu Ateşi grubunu ve keman Virtüözü Canan Anderson’u Çerkezköy’e getirdi.

Düzenlenen programa Tekirdağ Valisi Ali Yerlikaya, Tekirdağ Vali Yardımcısı Mustafa Yel, Çerkezköy Kaymakamı Metin Kubilay, ÇOSB Yönetim Kurulu Başkanı Ömer Sarıoğlu, Çerkezköy Cumhuriyet Başsavsıcı Mehmet Nadir Yağcı, Çerkezköy 3’ncü Zırhlı Tugay Komutanı Tuğgeneral Mehmet Ozan, Çerkezköy İlçe Emniyet Müdürü Murat Ogan, Kapaklı İlçe Emniyet Müdürü Mehmet Ali Barın, Çerkezköy Devlet Hastanesi Başhekimi Necati Karaoğlu, CHP Çerkezköy İlçe Başkanı Hasan Demir,  AK Parti Kapaklı İlçe Başkanı Salih Bezgin, ÇOSB Yönetim Kurulu Başkan Vekili M.Gürdal Adal, ÇOSB Yönetim Kurulu Üyeleri Kazım Gamgam ve Selim Asael, Özen Mensucat Genel Müdürü Ahmet Temiroğlu, Sarbak Metal Yönetim Kurulu Başkanı Andon Arakelyan ve çok sayıda davetli katıldı.

Gecenin açılış konuşmasını yapmak üzere kürsüye davet edilen Çerkezköy Organize Sanayi Bölgesi Yönetim Kurulu Başkanı Ömer Sarıoğlu, Anadolu Ateşi’nin Trakya’da ilk kez Çerkezköy’de gösteri yapacağını vurguladı. Sarıoğlu, “Sosyal sorumluluk çerçevesinde ne yapabiliriz diye düşündüğümüzde, hem Çerkezköy’e, hem Kapaklı’ya hizmet vermek amacıyla konferans salonu fikri çıktı. Biz bu salonu sadece yapılacak kongrelerde kullanacağız geriye kalan zamanda ise bölgemize hizmet edecek. Açılısını yaptıktan sonra böyle bir organizasyon düzenlemek istedik ve bugün de bunu gerçekleştirdik. Önemli olan başlangıçtı umarım devamı da gelecektir.” ifadelerine yer verdi.

ÇOSB Yönetim Kurulu Başkanı Ömer Sarıoğlu’nun ardından söz alan Tekirdağ Valisi Ali Yerlikaya ise, “Çerkezköy’e ve ilimize yakışan bir salon ve yakışan bir atmosfer yaşanıyor. Emeği geçen tüm herkese gönülden teşekkür ediyorum. Böyle kültürel faaliyetlerin kıymetini bilmeliyiz ve değerlendirmeliyiz.” dedi.

Konuşmaların ardından merakla beklenen an geldi. İlk olarak sahne alan Ünlü Keman Virtüözü Canan Anderson eşsiz keman dinletisiyle davetlilere müzik ziyafeti yaşatırken yüzlerce davetli Anderson’u dakikalarca alkışladı.

Canan Anderson’un ardından sahne alan ve davetlilerin merakla geldiği, 93 Ülke’de 3 Bin 850 canlı performansa gösteren ve 35 Milyon’u aşan izleyici kitlesine ulaşan Anadolu Ateşi’nin nefes kesen gösterisi ayakta alkışlandı.