ÇOSB ve Kızılay Kan Bilgi Bankası Kuruyor

Çerkezköy Organize Sanayi Bölgesi büyük bir sosyal sorumluluk projesini daha hayata geçiriyor. Kızılay Derneği Çerkezköy Şubesi ile ortaklaşa gerçekleştirilecek projede ÇOSB’deki firmalarda çalışanların kan grupları belirlenerek www.cosb.org.tr adresi üzerinde kayıt altına alınacak. Acil bir durumda ihtiyaç duyulan kan grubuna en hızlı şekilde ulaşılması sağlanılacak…

Çerkezköy Organize Sanayi Bölgesi ile Kızılay Derneği Çerkezköy Şubesi arasında kan bağışında önemli bir işbirliğine gidiliyor.

TOPLANTI ÇOSB’DE YAPILDI
ÇOSB ile Kızılay Derneği konu ile ilgili geçtiğimiz günlerde bir araya geldi. ÇOSB’de gerçekleşen toplantıda ÇOSB Yönetim Kurulu Başkanı Ömer Sarıoğlu, ÇOSB Bölge Müdürü Mehmet Özdoğan, ile Kızılay Derneği Çerkezköy Şube Başkanı Ertan Aşut ve Yönetim Kurulu Üyesi Nedim Yılancı hazır bulundu.

BİLGİLER SANAL ORTAMA AKTARILACAK
Toplantıda alınan karara göre, ÇOSB ile Kızılay’ın ortaklaşa yapacağı çalışmalar neticesinde ÇOSB’de faaliyet gösteren sanayi tesislerinde çalışanların kan grupları tespit edilecek. Çıkarılan sonuçlar sanal ortama aktarılacak.

BÜYÜK SOSYAL SORUMLULUK PROJESİ
Elde edilen bilgiler Çerkezköy Organize Sanayi Bölge Müdürlüğü’nün internet sitesinde (www.cosb.org.tr) açılacak bölümde yer alacak. Yapılacak bu çalışmayla birlikte Bölgemizde acil kana ihtiyaç olunduğunda kısa sürede hedefe varılmış olunacak. ÇOSB’nin yapacağı bu çalışmayla büyük bir sosyal sorumluluk projesini daha hayata geçirmiş olacaklarını söyleyen ÇOSB Yönetim Kurulu Başkanı Ömer Sarıoğlu, yetkilileri bu konuda sanayicilerin büyük desteklerini beklediklerini kaydetti.