ÇOSB ve Öğrenciler Ödül Töreninde Buluştu

Geçtiğimiz yıl Çerkezköy’deki ilköğretim okulları arasında resim, ortaöğretim okulları arasında da kompozisyon yarışması düzenleyen Çerkezköy Organize Sanayi Bölge Müdürlüğü, bu yıl da ‘Su ve Enerji Tasarrufu’ konulu resim ve kompozisyon yarışması düzenledi.

Çevreye ve çocuklara katkıları olması düşüncesi ile geçtiğimiz yıl başlatılan yarışma bu yıl üç kategoriden oluştu. Kategoriler şöyle: “4. ve 5.sınıflar arasında birinci kategori resim, 6.-7. ve 8.sınıflar arasında ikinci kategori resim ve ortaöğretim öğrencileri arasında da kompozisyon yarışması.” ÇOSB’nin yarışmasına gösterilen ilgili ise sevinç vericiydi.

Mayıs ayının 25’ine kadar başvuruların kabul edildiği yarışmada eserleri Çerkezköy İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından oluşturulan ve ÇOSB Bölge Müdürlüğü’nden de birer temsilcinin bulunduğu komisyonlar değerlendirdi. Değerlendirmenin sonunda dereceye giren öğrenciler için ÇOSB Konferans Salonu’nda ödül töreni düzenlendi. Törene Çerkezköy İlçe Milli Eğitim Müdürü Ahmet Hamdi Zenginal, ÇOSB Yönetim Kurulu Üyesi Mustafa Alpagut, ÇOSB Bölge Müdürü Mehmet Özdoğan, ÇOSB Bölge Müdür Yardımcısı Kadir Karakaya ile okulların idarecileri ve öğrenciler katıldı.

Ödül töreninde bir konuşma yapan Özdoğan, “Gençler arasında çevre bilincini geliştirmek adına başlattığımız yarışmamızı geleneksel hale getirdik. Katılımın bu kadar yoğun olması da bizi sevindiriyor. Bölge olarak bulunduğumuz çevreye her yönüyle katkı sağlamak istiyoruz. Bu ve buna benzer çalışmalarımızın nedeni de budur. İleriki yıllarda yarışmamızı daha geniş kitlelerin katıldığı bir platform haline getirmeyi planlıyoruz” dedi. Törende bir konuşma yapan İlçe Milli Eğitim Müdürü Zenginal da, ÇOSB’ye eğitime verdiği katkılardan dolayı teşekkür etti. Konuşmaların ardından dereceye giren öğrencilere ödülleri, Alpagut, Zenginal, Özdoğan ve Karakaya tarafından verildi.

YARIŞMANIN ÖDÜLLERİ
4. ve 5. sınıfların katıldığı birinci kategori resim yarışmasında birinci olan öğrenciye netbook, ikinci olan öğrenciye fotoğraf makinesi ve üçüncü olan öğrenciye de mp3 çalar hediye edildi. 6.-7. ve 8. sınıfların katıldığı resim yarışmasında ve kompozisyon yarışmasında birinci ve ikinci olan öğrencilere notebook, üçüncü olan öğrenciye netbook hediye edildi. Ayrıca yarışmada ön elemeyi geçen tüm yarışmacılara şapka hediye edildi. Kategorilerinde birinci olan öğrencilerin okullarına da projeksiyon cihazı hediye edildi.

YARIŞMADA DERECEYE GİREN ÖĞRENCİLER
Resim Yarışması 4.-5. Sınıflarda dereceye girenler:

1. Çağrı ÖZCAN (Kapaklı Cumhuriyet İ.Ö.O. 4/B Sınıfı)
2. Alpaslan CİVCİK (Çerkezköy 75. Yıl İ.Ö.O. 4/C Sınıfı)
3. Samet KÖYBAŞI (Kapaklı Cumhuriyet İ.Ö.O. 5/B Sınıfı).

Resim Yarışması 6.-7.-8. Sınıflarda dereceye girenler:
1. Ayşe Buse KARABAL (Çerkezköy 75. Yıl İ.Ö.O. 8/A Sınıfı)
2. Kübra ERZEY (Kapaklı Cumhuriyet İ.Ö.O. 8/B Sınıfı)
3. Fikri Furkan DEVECİ (Kapaklı Cumhuriyet İ.Ö.O. 6/B Sınıfı)

Kompozisyon Yarışması’nda dereceye girenler:
1. Enes TURGUT (Çerkezköy Hacı Fahri Zümbül Anadolu Lisesi 11/TM)
2. Mehmet Akif TANIŞIK (Çerkezköy Hacı Fahri Zümbül Anadolu Lisesi 11/C)
3. Hasibe KARAGÖZ (Çerkezköy Pakize Narin Anadolu Lisesi 11/BT).