ÇOSB VE TÜRK TELEKOM ARASINDA İŞBİRLİĞİ PROTOKOLÜ İMZALANDI

Çerkezköy Organize Sanayi Bölgesi (ÇOSB) Yönetim Kurulu, katılımcı sanayi kuruluşlarının rekabet gücünü artırmak amacıyla aralıksız sürdürdüğü altyapı atağına yeni bir halka ekledi. ÇOSB içinde fiber optik altyapı çalışmalarını tamamlayan ÇOSB Bölge Müdürlüğü, fiber optik altyapı sayesinde bölgedeki işletmelere iletişimde hız ve verim katacak, gelişmiş ses ve geniş bant hizmetlerle sanayicilerin sağlıklı, kesintisiz ve sürekli hizmet almasını sağlayacak.

Fiber optik altyapı çalışmalarının tamamlanmasının ardından Türk Telekom’la irtibata geçen ÇOSB Yönetimi, iletişim desteğini bu kuruluştan almaya karar verdi. Bu amaçla ÇOSB ile Türk Telekom arasında bir işbirliği protokolü imzalandı. İşbirliği protokolü imza töreni ÇOSB Bölge Müdürlüğü’nde gerçekleştirildi. İmza törenine ÇOSB Yönetim Kurulu Başkanı Ömer Sarıoğlu, ÇOSB Yönetim Kurulu Üyeleri, ÇOSB Müdürü Mehmet Özdoğan, Müdür Yardımcıları Kadir Karakaya, Füsun Sular, Türk Telekom Kurumsal Müşteri Başkanı Mehmet Ali Akarca, Türk Telekom yöneticileri ve sanayiciler katıldı.

ÇOSB Yönetim Kurulu Başkanı Ömer Sarıoğlu, imza töreninde yaptığı konuşmada şunları söyledi: “Türkiye’nin öncü, örnek ve çevreci OSB’siyiz. Aynı zamanda üretim, ihracat ve istihdam üssüyüz. Türkiye’nin en büyük ilk üçü OSB’si içindeyiz. ÇOSB Yönetimi olarak bizim amacımız katılımcılarımızın yüksek teknolojili, katma değeri yüksek üretimle sürdürülebilir rekabet güçlerini en yüksek seviyeye çıkarmaktır. Günümüzün en son teknolojileriyle altyapımızı yenileyerek firmalarımızı küresel rekabette, ihracatta daha iddialı kılmayı hedefliyoruz. İşte bu hedefler doğrultusunda; ÇOSB olarak açılışını yaptğımız bu fiber optik altyapıyı kısa sürede planlayıp, gerçekleştirdik. ÇOSB katılımcısı firmalar, fiber optik altyapı ile üretim ve hizmet kalitelerini yükseltecekler, gelişmiş ses ve geniş bant çözümlerle hız kazanarak verimliliklerini artıracaklar, zorlu Pazar koşullarında daha güçlü hala geleceklerdir.”

Sarıoğlu, “Çerkezköy Organize Sanayi Bölgesi’nden İstanbul Sanayi Odası’nın ‘En Büyük 500 Şirket Araştırması-2012’ listesine 13, ‘İkinci En Büyük 500 Şirket Araştırması-2012’ listesine ise 19 firma girdi. Önümüzdeki yıllarda yeni yatırımlarımızla sanayinin süper ligine daha çok temsilci vereceğiz. Faaliyetteki 228 firma ve 60 bin kişilik istihdamla Türkiye’nin en gözde OSB’si olan Çerkezköy OSB Yönetimi olarak Türk Telekom’la yaptığımız işbirliğiyle katılımcılarımıza en iyi hizmeti sunmaktan mutluyuz. Bizi izleyin. ÇOSB’de yatırımlar durmaz. Yeni yatırımlarımızın temel atma ve açılışlarını peş peşe gerçekleştireceğiz” dedi.
Yapılan protokolle birlikte sanayicilere daha kaliteli hizmeti daha uygun fiyata sundukları için mutlu olduklarını belirten Sarıoğlu, “Bu fırsatları Türk Telekom gibi büyük bir firmayla gerçekleştirdiğimiz için ayrıca büyük mutluluk duyuyorum. Bölgeyi fiber ağlarla donatacağız. Var olan halinden 30 kat daha hızlı haberleşmeyi bölgemize sunacağız. Türk Telekom’un tüm bu etkenlerle birlikte bizim için doğru tercih olduğunu düşünüyorum” diye konuştu.

Türk Telekom Kurumsal Müşteri Başkanı Mehmet Ali Akarca imza töreninde yaptığı konuşmada, Türk Telekom’un müşterileri için dünya standartlarında, modern ve kaliteli iletişim hizmetleri sunmayı hedeflediğini belirtti. Akarca şöyle dedi: “Sanayicilerimizin global pazardaki rekabet gücünü artırmak, ülkemiz ekonomisine yatırım ve istihdam anlamında daha verimli katkı sağlayabilmelerine destek olmak için organize sanayi bölgelerine büyük önem veriyoruz. 170 OSB ile işbirliği içerisindeyiz. Sadece bu kapsamda geçen yıl 2.2 milyar liralık yatırım yaptık. Bu kapsamda, Çerkezköy Organize Sanayi Bölgesi’nde faaliyet gösteren sanayi kuruluşlarına fiber altyapımız, gelişmiş ses ve geniş bant çözümlerimiz ile hız ve verim kazandırmayı, böylece rekabet güçlerini daha da yükseltmelerine katkıda bulunmayı amaçlıyoruz. Müşterilerimizin hayatına değer katacak yeni ürün ve hizmetler sunmak için yatırımlarımızı gelecekte de sürdüreceğiz.”