ÇOSB'DE ÇEVRE VE YANGIN EĞİTİMLERİ BAŞLADI

Çerkezköy Organize Sanayi Bölge Müdürlüğü, öğrencilere yönelik başlattığı yangın ve çevre eğitimlerini sürdürüyor.

2015-2016 eğitim-öğretim döneminde 23 okulun 3. sınıf öğrencilerinden yaklaşık 1150 öğrenciye yangın eğitimi; 21 okulun 7. Sınıf öğrencilerinden yaklaşık 1050 öğrenciye de çevre eğitimi vermeyi hedefleyen ÇOSB Bölge Müdürlüğü, öğrencilerde çevre ve yangın bilinci oluşturmayı amaçlıyor.

ÇOSB eğitimlerin ilki geçtiğimiz günlerde ÇOSB Bölge Müdürlüğü Toplantı Salonu’nda düzenledi. Eğitimde konuşan ÇOSB Yönetim Kurulu Başkanı Eyüp Sözdinler, “Çevre ve yangın eğitimine önem veriyoruz. Öğrencilerde de bu bilinci oluşturabilmenin gayreti içerisindeyiz. Öğrencilerin buradan öğrendikleri bilgileri normal hayatlarında uygulamalarını istiyoruz. Tüm öğrencilere başarılar diliyoruz” dedi.

Eğitimler kapsamında, ÇOSB Bölge Müdürlüğü Çevre Atık Kontrol Şefi Yunus Doğan tarafından 7. Sınıf öğrencilerine çevre eğitimi veriliyor. Doğan, çevre ve çevrenin korunmasındaki öncelikleri anlatırken, eğitimin ardından öğrenciler ÇOSB Endüstriyel Atıksu Arıtma Tesisinlerini gezme imkanı buluyor. Eğitimler kapsamında 3. Sınıf öğrencilerine de, ÇOSB Bölge Müdürlüğü İtfaiye Şefi Kemal Terzioğlu tarafından yangın eğitimi veriliyor. Terzioğlu öğrencilere yangın ve yangından korunma konusunda bilgiler veriyor. Teorik bilgilerin ardından ÇOSB İtfaiye birimini ziyaret eden öğrenciler, eğitimde öğrendiklerini uygulamalı olarak görme imkanı buluyor.

2015 Kasım ayında başlayan eğitimler 2016 Mayıs ayında son bulacak.