ÇOSB'DE "İVAN İVANOVİÇ VAR MIYDI, YOK MUYDU?" SAHNELENDİ

ÇOSB’de ‘İvan İvanoviç Var Mıydı, Yok Muydu?’ sahnelendi…

Çerkezköy Organize Sanayi Bölge (ÇOSB) Müdürlüğü kültür ve sanat etkinlikleri çerçevesinde yeni bir tiyatroya daha ev sahipliği yaptı. “İvan İvanoviç Var mıydı, Yok muydu?” oyunu Tiyatroadam tarafından ÇOSB Konferans Salonunda sahnelendi.

Geniş katılımın yaşandığı tiyatroyu; Çerkezköy Kaymakamı Atilla Selami Abban, Kapaklı Kaymakamı Mehmet Yüzer, Çerkezköy Organize Sanayi Bölgesi (ÇOSB) Yönetim Kurulu Başkanı Eyüp Sözdinler, ÇOSB Yönetim Kurulu Başkan Vekili Natan Yakuppur, ÇOSB Yönetim Kurulu Üyesi Fatih Elay, ÇOSB Yönetim Kurulu Yedek Üyesi Saim Buyruk ve ÇOSB Bölge Müdürü Mehmet Özdoğan’ın yanı sıra yüzlerce tiyatrosever izledi.

TİYATRONUN KONUSU
Olay Rusya’da geçer. Bir taşra kasabasında... Her şeyden önce yani, insanlara kağıtlardan çok inanan, kasabanın en sorumlu mevki sahibi amiridir, Petrof. Dürüst, yardım sever, iyi bir insandır. Bütün kasaba onu seviyor, saygı duyuyordur. Peki ya otorite? Otorite sahibi midir? Erdemleri ve otoritesi arasında sıkışmış bir insanın, her çağda karşılaşılan, çok tanıdık, hatta başımıza gelebilecek değişiminin/dönüşümünün yarı tatlı öyküsüdür bu... Trajik, komik, hipnotik bir öykü... Peki ama bu öyküde “İvan İvanoviç Var mıydı, Yok muydu?”

OYUNUN KÜNYESİ
Yazan: Nazım Hikmet
Yöneten: Emrah Eren
Oynayanlar: Aşkın Şenol, Baransel Gürsoy, Berk Yaygın, Deniz Özmen, Fatih Koyunoğlu, Gökhan Azlağ, Pınar Tuncegil.

AYAKTA ALKIŞLANDI
Tiyatroadam tarzıyla sahnelenen, Nazım Hikmet'in çarpıcı eseri "İvan İvanoviç Var mıydı, Yok muydu?" Çerkezköy’lü tiyatroseverler tarafından ayakta alkışlandı. Oyunun sonunda protokol tarafından oyunculara günün anısına çiçek takdim edildi.