ÇOSB'DE YÜKSEK LİSANS EĞİTİMİNE START

Çerkezköy Organize Sanayi Bölgesi’yle (ÇOSB) Namık Kemal Üniversitesi (NKÜ) arasında yüksek lisans programı için protokol yapıldı. ÇOSB’de gerçekleştirilecek yüksek lisans programı protokolü ÇOSB Yönetim Kurulu Başkanı Ömer Sarıoğlu ve NKÜ Rektörü Prof. Dr. Osman Şimşek tarafından imzalandı. Protokol imza törenine ÇOSB Başkan Vekili M. Gürdal Adal, Çerkezköy Sanayiciler Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Yıldırım Ulkat, ÇOSB Bölge Müdürü Mehmet Özdoğan ve NKÜ-Üniversite Sanayi İşbirliği ve İnovasyon Merkezi (USİM) Koordinatörü, Öğretim Görevlisi Filiz Öner katıldı. İmza töreni sonrasında NKÜ Rektörü Şimşek, ÇOSB Yönetim Kurulu Başkanı Ömer Sarıoğlu ve Çerkezköy Sanayiciler Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Yıldırım Ulkat’a birer teşekkür plaketi takdim etti.

ÇOSB Yönetim Kurulu Başkanı Ömer Sarıoğlu, imza töreninde yaptığı konuşmada, “ÇOSB çalışanları Çerkezköy dışına çıkmadan yüksek lisans yapma imkanına kavuştu. İlerki yıllarda tezli yüksek lisans ve doktora programlarımız da devreye girecek. Yüksek lisansta gelecek yıl daha fazla dal seçme imkanı olacak. Ön kayıtlarda yaklaşık 100 aday ön kayıt yaptırdı. Açılan bu programlar sayesinde ÇOSB’nin katılımcı firmalarında çalışmakta olan fakülte mezunları hafta içi iş çıkışlarında hemen yanı başlarındaki ÇOSB’nin eğitim salonlarında yüksek lisans yapma imkanına kavuştular” dedi.

ÇOSB eğitim salonlarında gerçekleştirilecek yüksek lisans eğitimi tezli ve tezsiz olarak verilecek. Yüksek lisans programı kapsamında bu yıl sadece tezsiz eğitim verilecek. Tezsiz yüksek lisans programı İşletme ve Çalışma İktisadı dallarında veriliyor. Programlar için toplam süre bir yıl olup, dersler 2013 Şubat ayında başlayacak. 15 Ocak 2013’e kadar her çarşamba akşamı 18.30 ile 22.30 saatleri arasında Proje Hazırlama Dersleri verilecek. Eğitimin toplam ücreti iki taksitte ödenmek üzere 4 bin lira olarak belirlendi.