ÇOSB'DE ZAMAN YÖNETİMİ EĞİTİMİ DÜZENLENDİ

Çerkezköy Organize Sanayi Bölge Müdürlüğü ve Trakya Kalite Gönüllüleri Grubu tarafından, ÇOSB Konferans Salonunda organize edilen eğitimde “Zaman Yönetimi” konusunda detaylı bilgiler verildi. Engin Özören, zamanın kullanımı konusunda insanın yapabileceği bazı şeyler olduğuna dikkat çekti.

Özören, “Benjamin Franklin, vakit nakittir, sözü ile zamanın değerini izaha çalışmıştır. Bizler suyun ters yöne akmasını sağlayamadığımız gibi zamana da hükmetme imkânımız yoktur. Sadece, zamanı iyi kullanabilme şansına sahibiz. Bu da planlı çalışmalar sonucunda elde edilebilir” diye konuştu.

İnsanın yaratılışı gereği, bazı değerlere sahip olduğuna işaret eden Özören, “Bizler bu değerleri akıl, zekâ, mantık ve hafıza şeklinde sıralayabiliriz. Bu değerlere sahip olan insanın vizyonu zaten bellidir.  Bu vizyon ise hiçbir zaman bozulmayan, yıpranmayan, bitmeyen sonsuz ve sınırsız hayatı keşfetmektir. Dört unsurun yerli yerinde kullanılması halinde yukarıda belirlediğimiz sonuca ulaşabileceğimizi söylemek istiyorum.  Bu özellikler sadece insana verilmiştir. O halde insan bu melekelerini kullanarak sonsuz hayata nail olabilmelidir.” şeklinde konuştu.

“Zaman Yönetimi” konusunda planın önemli olduğuna dikkat çeken Özören, “Kişi kendisine verilen zamanı iyi değerlendirip kullanabilmesi bakımından plan yapmak zorundadır. Planlar, değiştirilmek için planlanır. Kişi her gün, her hafta ve her yıl için planlar yapmalıdır. İşlerin kolay bir şekilde görülmesi bakımından plan insan hayatında önemli bir faktördür. Hangi iş olursa olsun işler ufak parçalara bölünmeli, en sıkıcı iş en önce yapılmalıdır” dedi.