ÇOSB'DEN 2 BİN ÖĞRENCİYE FOLKLOR GÖSTERİSİ

Çerkezköy Organize Sanayi Bölgesi (ÇOSB) büyük bir sosyal sorumluluk projesini daha hayata geçirdi. ÇOSB Bölge Müdürlüğü kültür ve sanat etkinlikleri çerçevesinde bu defa öğrencilere yönelik bir organizasyon gerçekleştirdi.

Kültür ve Turizm Bakanlığı Devlet Halk Dansları Topluluğu Çocuk Halk Dansları Topluluğu ÇOSB Konferans Salonunda muhteşem bir dans gösterisi sahneledi.

İki gün içerisinde toplam dört seans halinde yapılan gösteriyi Çerkezköy ve Kapaklı’daki ilköğretim ve ortaöğretim okullarında eğitim gören yaklaşık 2 bin öğrenci izleme imkanı buldu.

Yaklaşık bir saat süren dans gösterisinde, Bitlis, Aşuk Maşuk, Roman, Zeybek, Ankara, Akerdeon, Sarı Gelin ve Karadeniz oyunları sahnelendi. Gösterinin sonunda ise Memleketim şarkısı hep bir ağızdan coşkuyla söylenerek final yapıldı.

Dans gösterisini izleyenler arasında, Çerkezköy Organize Sanayi Bölgesi (ÇOSB) Yönetim Kurulu Başkanı Eyüp Sözdinler ve ÇOSB Bölge Müdürü Mehmet Özdoğan da vardı. Gösterinin sonunda ÇOSB Yönetim Kurulu Başkanı Eyüp Sözdinler tarafından dansçılara çiçek takdim edildi.