ÇOSB'DEN 8.5 MİLYON TL'LİK ÇOK AMAÇLI SALON

Sanayicinin olduğu kadar bölgenin de ihtiyacını göz önünde bulunduran Çerkezköy Organize Sanayi Bölgesi, bölgeye 500 kişilik çok amaçlı konferans salonu kazandıracak. Çerkezköy OSB Hizmet Binası’nın hemen yanında yapılacak olan salon için imzalar atıldı.

Çerkezköy Organize Sanayi Bölgesi tarafından ihalesi yapılan 500 kişilik konferans salonunu inşaa edecek Yeni Yapı İnşaat Sanayi ve Ticaret A.Ş. ile Çerkezköy Organize Sanayi Bölgesi arasında protokol imzalandı. Çerkezköy OSB Hizmet Binası’nda düzenlenen imza törenine Çerkezköy Organize Sanayi Bölgesi Yönetim Kurulu Başkanı Ömer Sarıoğlu, Çerkezköy OSB Yönetim Kurulu Başkan Vekili M.Gürdal Adal, Çerkezköy OSB Yönetim Kurulu Üyeleri, Çerkezköy OSB Bölge Müdürü Mehmet Özdoğan, Yeni Yapı İnşaat Sanayi ve Ticaret AŞ Yönetim Kurulu Başkanı M.Naci Topsakal ile Yeni Yapı İnşaat Sanayi ve Ticaret A.Ş. temsilcileri katıldı.

İmza töreninde bir konuşma yapan Çerkezköy OSB Yönetim Kurulu Başkanı Ömer Sarıoğlu, bölgeye yakışan bir konferans salonu yapacaklarını söyleyerek “Geçtiğimiz günlerde konferans salonunun ihalesini gerçekleştirdik. Şimdi ise ihaleyi kazanan firma ile sözleşme imzalayacağız. Çerkezköy, Tekirdağ ve tüm Trakya’ya yakışan bir konferans salonu olacak’’ dedi.

Yeni Yapı İnşaat Sanayi ve Ticaret A.Ş. ile çalışmaktan dolayı mutluluk duyduklarını belirten Sarıoğlu “Kendimizi şanslı görüyoruz. Kendileri Haliç Kongre Merkezi’nin işletmesini kazandılar. Haliç Kongre Merkezi’nin inşaatında geri kalan kısmı tamamladılar. Bunun dışında son olarak Atatürk Kültür Merkezi’nin yenileme işini gerçekleştirecekler. İşinin ehli bir firma ile çalışacağız’’ diye konuştu.

Sarıoğlu, konferans salonunun sadece sanayici ve Çerkezköylülere değil tüm Tekirdağ ve Trakya’nın kullanımına açık olduğunu ifade ederek “Oldukça modern bir konferans salonu inşaa edilecek. Burası düzenlenecek konferansların yanı sıra, konser, tiyatro ve çeşitli etkinliklere de açık olacak’’ açıklamasında bulundu.

Konferans salonunun teslim süresini, 16 ay olarak konuştuklarını ancak daha sonra bu süreyi 10 aya indirdiklerini açıklayan Sarıoğlu “Firmadan hava koşullarının uygun olması halinde konferans salonunu 8 ay içerisinde teslim alma sözü aldık’’ dedi.

Hedeflenen çalışmaların gerçekleşmesi halinde Çerkezköy OSB olarak, önümüzdeki dönem Genel Kurulu yeni konferans salonunda yapacaklarını söyleyen Ömer Sarıoğlu, ardından da sözü Yeni Yapı İnşaat Sanayi ve Ticaret A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı M.Naci Topsakal’a bıraktı. 8 ay içerisinde konferans salonunu tamamlamak için ellerinden geleni yapacaklarını söyleyen M.Naci Topsakal, “Bölgeye yakışan bir konferans salonu olacaktır. “ diye konuştu.