ÇOSB'den Bakan Yazıcı'ya Ziyaret

Bünyesindeki katılımcılara tüm hizmetleri Bölgenin dışına çıkmadan sunmayı hedef olarak belirleyen ÇOSB bu hedefine her geçen gün biraz daha yaklaşıyor. Bu kapsamda ÇOSB’nin II. Kısım’da altyapı ve üst yapısı tamamlanan yaklaşık 18.500 metrekarelik alan üzerine kurulması planlanan Özel Gümrük Sahasıyla ilgili çalışmalar da bir yandan sürüyor. Çalışmalar kapsamında ÇOSB Yönetim Kurulu Başkanı Ömer Sarıoğlu, ÇOSB Yönetim Kurulu Üyesi Zafer Karadeniz, ÇOSB Bölge Müdürü Mehmet Özdoğan ve ÇOSB katılımcılarından Akbaş Tekstil Sanayi Tic. A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Adnan Başdemir’den oluşan heyet Devlet Bakanı Hayati Yazıcı’yı makamında ziyaret etti.
ÇOSB’de kurulması planlanan Özel Gümrük Sahasıyla ilgili Bakan Yazıcı’ya bilgi veren ÇOSB heyeti ziyaretten oldukça memnun ayrıldı.

Konuyla ilgili bir açıklama yapan ÇOSB heyeti; “Bölgemizde yüklü miktarda ithalat ve ihracat var. Bölgemiz içerisinde gümrük hizmetlerinin de verileceği bir alanın olması sanayicilerimiz için çok önemli bir çalışmadır. Bölgemizdeki sanayiciler Bölgenin dışına çıkmadan tek durak ofis mantığıyla tüm çalışmalarını ve işlerini haletmiş olacaklar. Sanayici üretim sahasının dışına çıkmadan en uygun ortamda bu hizmetleri alacaktır. Sanayicilerimizin tüm ihtiyaçlarının Bölgemiz içerisinde giderilecek olması sevindiricidir. Tır Parkının her türlü altyapısı yapıldı. Yapılan alan, çevre düzenlemesi ve aydınlatmasının yanı sıra kameralarla da 24 saat kontrol edilecek” dedi.