ÇOSB'den Çevre Konusunda Büyük Adım

Çerkezköy Organize Sanayi Bölgesi çevre yatırımlarına devam ediyor. Çevreye saygılı OSB düşüncesiyle çalışan ÇOSB, Merkezi Endüstriyel Atıksu Arıtma Tesisinden çıkan çamurun bertarafı konusunda uzun süredir devam eden inceleme ve değerlendirmelerini tamamlandı.

ÇALIŞMALAR TAMAMLANDI
Çalışmalar kapsamında ilk aşamada arıtma tesislerinden çıkan çamurların çimento fabrikalarında bertaraf edilmesine karar verildi. Bu çerçevede Çimentaş Group Bünyesindeki Edirne’de kurulu bulunan Çimentaş Trakya ile protokol imzalandı ve çalışmalar başlatıldı.

PROTOKOL İMZALANDI
Protokol imza törenine ÇOSB Yönetim Kurulu Başkanı Ömer Sarıoğlu ile ÇOSB Yönetim Kurulu Üyeleri ve ÇOSB Bölge Müdürü Mehmet Özdoğan hazır bulundu. ÇOSB Yönetim Kurulu Başkanı Ömer Sarıoğlu ve Çimentaş Trakya ve İzmir Şirket Müdürü M. Galip Tekiner’in imzaladığı protokolün ardından çalışmalar başlatıldı.

YİNE BİR İLK
İmza töreninde bir konuşma yapan ÇOSB Yönetim Kurulu Başkanı Ömer Sarıoğlu, ülkemiz genelinde de önemli bir sorun olan arıtma çamurlarının bertarafı konusunda ÇOSB’nin bölgesinde bir ilke imza attığını söyledi.

ÖNCÜ OSB’YİZ
Türkiye’deki diğer Organize Sanayi Bölgeleri için de büyük bir sorun olan arıtma çamurlarının bertarafını başlatan ÇOSB’nin bu konuda da öncülük ettiğini vurgulayan Sarıoğlu, “Öncülük unvanımız bundan sonraki çalışmalarda da devam edecek.  Arıtma çamurunun bertarafı konusunda alternatif çözüm teknikleri üzerinde de çalışmalarımız aralıksız olarak devam etmektedir. Yaptığımız bu protokolle birlikte günlük 100 ton arıtma çamuru çimento fabrikasında bertaraf edilecek” dedi. Sarıoğlu, bu uygulamanın mali külfetine bakılmadan insana ve çevreye verilen değer kapsamında hareket ettiklerinin altını çizdi.