ÇOSB'den Emniyete Modern Lojman

Çerkezköy Organize Sanayi Bölgesi, Bölge Müdürlüğü yönetim alanı içerisinde kalan mevcut polis lojmanına karşılık Çerkezköy’ün içinde 20 daireli lojman ve hizmet binasıyla ilgili protokolü imzaladı. İmza törenine; Tekirdağ İl Emniyet Müdürü Necdet Çelikbilek, Çerkezköy Kaymakamı Ayhan Bayhan, Çerkezköy İlçe Emniyet Müdür Yardımcısı Murat Ogan, Çerkezköy Organize Sanayi Bölgesi (ÇOSB) Yönetim Kurulu Başkanı Ömer Sarıoğlu, ÇOSB Başkan Vekili M. Gürdal Adal, ÇOSB Yönetim Kurulu üyeleri; Kazım Gamgam, Mustafa Alpagut, ÇOSB Yönetim Kurulu yedek üyeleri Fatma Şener, Saim Buyruk, Ahmet Temiroğlu, Muharrem Yamaç ile ÇOSB Bölge Müdürü Mehmet Özdoğan katıldı.
 
İmza töreninde konuşan ÇOSB Başkanı Ömer Sarıoğlu, “2008 yılından bu yana çalışmalarının sürdüğü protokolün bugün sonuna geldik. Atacağımız bu imzayla Bölge yönetim alanımız içerisinde kalan ve Emniyet Müdürlüğümüze ait olan 12 daireli lojman ve hizmet binasının yerine Çerkezköy merkezde yeni ve modern bir bina yapacağız. Yapacağımız yeni lojman 20 daireli olacak. Dairelerin altında hizmet binası da yer alacak. Bina son derece modern ve çağın gereklerine uygun olarak Avrupa standartlarında yapılacak. Güvenliğimiz için 24 saat görevinin başında olan güvenlik güçlerimize yaptığımız bu tür destekler sanayiciler olarak bizleri de mutlu ediyor. Sonuçta yaşadığımız bölgeye katkı sağlıyoruz. Biz ÇOSB olarak başladığımız işi bir an önce bitirmenin heyecanını yaşarız. Bu binanın da en kısa sürede bitirileceğini burada belirtmek isterim” şeklinde konuştu.

Çerkezköy ve Çorlu’nun kendileri için ayrı bir öneme sahip olduğuna değinen İl Emniyet Müdürü Çelikbilek de, “Sanayicilerimizin bizlere verdikleri destekten her zaman memnunuz ve sizin nazarınızda tüm sanayicilere teşekkür ediyorum. Çerkezköy’ün ülkenin kalkınmasını ve ekonomisine yaptığı katkıların yanı sıra kamu kurum ve kuruluşlarının da yanında olması devleti temsil edenler olarak bizleri çok mutlu ediyor” şeklinde konuştu.

Konuşmaların ardından imza törenine geçildi. Törende protokole Çelikbilek ve Sarıoğlu imza atarak iyi dilek ve temennilerde bulundu.