ÇOSB'den İkinci Girişimcilik Eğitimi

Çerkezköy Organize Sanayi Bölgesi, KOSGEB işbirliği ile ikinci kez düzenlenecek “Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi Protokolü” 14 Ekim 2011 tarihinde imzalandı.

Konu ile ilgili yapılan imza töreninde açıklama yapan, ÇOSB Bölge Müdürü Mehmet Özdoğan; “Bölge olarak Uygulamalı Girişimcilik Eğitimlerini sosyal sorumluluk projesi olarak görüyor, yeni girişimcilere fırsat tanımak, yeni girişimlerle yeni istihdam alanları yaratarak ekonomiye katkı sağlamayı hedefliyoruz" dedi.

KOSGEB Tekirdağ Hizmet Müdürü Özay Cebeci de; KOSGEB’in bu eğitim programı yoluyla KOBİ’leri desteklemeyi ve girişimcilik ruhu kazandırmayı hedeflediğini, şartların oluşması halinde maddi katkının 27 bin TL’nin hibe, 70 bin TL’nin ise bizzat KOSGEB tarafından verilen iki sene geri ödemesiz ve faizsiz kredi olacağını belirtti.

60 saatlik eğitim, KOSGEB ile yapılan protokol doğrultusunda, yazılı ve sözlü mülakatı geçen 30 kişiye verilecek olup, başvuru 28 Ekim 2011 tarihinde sona erecektir. Eğitime katılmak isteyenlerin ÇOSB Eğitim Birimi’ne bizzat başvuruda bulunması gerekmektedir.