ÇOSB'DEN JANDARMA'YA TÜRKİYE'NİN EN LÜKS KARAKOLU

Çerkezköy Organize Sanayi Bölgesi  (ÇOSB) Bölge Müdürlüğü tarafından, 750 bin TL harcanarak yapılan Karaağaç Jandarma Karakolu’nun inşaatı tamamlandı.

ÇOSB Bölge Müdürü Mehmet Özdoğan, Tekirdağ Jandarma İstihbarat Şube Müdürü Jandarma Yarbay Bülent Taşkoparan ile birlikte önceki gün Karaağaç Karakolu’nda incelemelerde bulundu. İlçe Çerkezköy Jandarma Komutanı Rüştü Eryılmaz, Karaağaç Jandarma Komutanı Kıdemli Başçavuş Musa Aydoğan, Çerkezköy Organize Sanayi Bölgesi İnşaat Müdürü A.Tunçer Hancıoğlu ile birlikte yüklenici firma temsilcisinin de hazır bulunduğu incelemede Karaağaç Jandarma Karakolu’nda yapılan çalışmalar gözden geçirildi.

Kurşun geçirmez camlardan, güneş panellerine, otoparktan, kameralı gözetleme sistemi ve banyolu nezarethanelere kadar her ayrıntının düşünüldüğü karakoldaki incelemeye katılan Yarbay Bülent Taşkoparan, Jandarma Karakolu’na ‘tam not’ verirken, Bölge Müdürü Özdoğan da “Verdiğimiz sözü yerine getirdik. Hiçbir fedakarlıktan kaçınmadık. Karakolu zamanında bitirdik. Karakol taşınmaya hazır, her an devir- teslimini yapabiliriz.” dedi.

Yeri Karaağaç Belediyesi tarafından tahsis edilen karakolun Atatürk Mahallesi’ndeki 6 dönümlük alanda A’dan Z’ye Avrupa Birliği Standartları’na göre inşa edildiğini belirten Özdoğan, ‘’Sosyal-sorumluluk projeleri kapsamında her zaman ön planda bulunduk. Söz konusu devlet projesi olduğunda da adım atmaktan çekinmedik. Karaağaç’a ve Jandarma teşkilatına  böyle bir karakol binası kazandırdığımız için mutluluk duyuyoruz’’ diye konuştu. Özdoğan, karakolun çevre düzenlemesini de yapabileceklerini ifade etti.