ÇOSB'den KOSGEB Destekli Girişimcilik Eğitimi

Çerkezköy Organize Sanayi Bölgesi KOSGEB işbirliği ile Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi düzenleyecek.

Konuyla ilgili bir açıklama yapan Çerkezköy Organize Sanayi Bölge Müdürü Mehmet Özdoğan, bölge olarak KOSGEB işbirliği ile Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi düzenleyeceklerini açıkladı. Sosyal sorumluluk projesi kapsamında düzenlenecek olan eğitim için başvuruların başladığını ve 25 Aralık’ta sona ereceğini söyleyen Özdoğan “Bu kursu başarıyla tamamlayıp sertifika alanlara KOSGEB tarafından 27 bin TL’ye kadar hibe kredi verilecek. Hibe krediden sonra isteyenler uygun şartlarda geri ödemeli kredi de alabilecekler” dedi.

60  saatlik eğitimin KOSGEB’in onayladığı eğitmenler tarafından verileceğini belirten Özdoğan, şöyle devam etti: “Girişimci olmak isteyenler bu eğitimlere katılabilirler. Engellilere ve bayanlara verilecek olan hibe oranı daha yüksek. Başvuruların ardından komisyon tarafından ön eleme yapılacak. Şimdilik 30 kişilik bir kurs açmayı düşünüyoruz. Ama talep olursa kurs sayısını yükseltebiliriz. Girişimci vatandaşlarımıza katkı sağlayabilirsek ne mutlu bize.”

Çerkezköy Organize Sanayi Bölgesi olarak ilk kez böyle bir eğitim düzenlediklerini belirten Özdoğan, başvuruların OSB Eğitim Birimi’ne yapılacağını ve ön elemenin ardından kursların 5 Ocak 2011 tarihinde başlayacağını söyledi. Girişimcilere katkı sağlamak amacıyla bu eğitimi düzenlediklerini vurgulayan Özdoğan, eğitimin ücretsiz olduğunu ve katılımcılardan herhangi bir ücret talep edilmeyeceğini vurguladı. Eğitimin OSB Konferans Salonu’nda düzenleneceğini belirten Özdoğan, “Eğitime katılmak isteyenlerin Eğitim Birimi’ne gelerek başvuru formunu doldurmaları yeterli olacak” dedi.