ÇOSB'den Muhteşem Dayanışma Yemeği

\"\"

Çerkezköy Organize Sanayi Bölgesi ve Çerkezköy Sanayiciler Derneği tarafından düzenlenen 1. Dayanışma Gecesi yoğun bir katılımla gerçekleşti. Silivri Klassis Otel’de gerçekleşen Dayanışma Gecesi iş ve siyaset dünyasını bir araya getirdi. Geceye katılanlar ÇOSB Yönetim Kurulu Başkanı Ömer Sarıoğlu, ÇOSB Yönetim Kurulu Başkan Vekili M. Gürdal Adal, Çerkezköy Sanayiciler Derneği Yönetim Kurulu Başkan Yardımcıları Rafet Tükek ve Ahmet Gayretli ile ÇOSB Bölge Müdürü Mehmet Özdoğan tarafından kapıda karşılandı. Sanayicilerin aileleriyle katıldığı gecede canlı müziğin yanı sıra otelde bir gece kalıp yoğun iş stresini atan sanayiciler keyifli anlar yaşadı.

GECEYE YOĞUN KATILIM
Geceye Tekirdağ Valisi Züyebir Kemelek, MHP Tekirdağ Milletvekili Kemalettin Nalcı, Çerkezköy Kaymakamı A. Akın Varıcıer, Çorlu Kaymakamı Ali Dursun, TREDAŞ Genel Müdürü Ahmet Erdoğan, Çerkezköy Belediye Başkanı Ali Ertem, Karaağaç Belediye Başkanı Dr. Özkan Yücel’in yası sıra ÇOSB Yönetim Kurulu Üyeleri, ÇTSO Yönetim Kurulu Üyeleriyle ÇOSB’de faaliyet gösteren katılımcı firmaların Yönetim Kurulu Başkanlarıyla, üst düzey yönetici ve firma temsilcileri eşleriyle birlikte katıldı.

TÜKEK, ‘DERNEĞİMİZE BEKLİYORUZ’
Sunuculuğunu ünlü sunucu Vatan Şaşmaz’ın yaptığı gecenin ilk konuşmasını Çerkezköy Sanayiciler Derneği Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Rafet Tükek yaptı. Tükek şunları söyledi: “1973 yılında kurulan Derneğimizin öncülüğünde Çerkezköy’de yatırımlar başlatılmış daha sonra, Bölge Organize Sanayi Bölgesi’ne dönüştürülerek bugünkü konuma getirilmiştir. Derneğimiz, Organize Sanayi Bölgesi Yönetim Kurulu yetki ve sorumlulukları dışında kalan işler ve sorumlulukları Bölgemiz adına yerine getirmektedir. Özellikle kültürel faaliyetler, kamu kurum ve kuruluşlarla ilişkiler, sosyal sorumluluk projeleri ve Bölgemizde çalışanların çocuklarına verilen burslar Bölgemiz adına Derneğimiz tarafından başarıyla yürütülen işlerden bazılarıdır. Ayrıca, Derneğimiz yeni binasına taşındı. Sizleri de bu yeni adresimizde görmek istiyoruz. Burada birlikte olmak istiyoruz. Bu toplantı vesilesiyle ÇOSB Yönetim Kurulu Başkanı Ömer Sarıoğlu ve yönetim kuruluna teşekkür etmek istiyorum. Sarıoğlu ve ekibi örnek gösterilecek şekilde başarıyla sanayi bölgemizde ciddi yatırımlar gerçekleştirmiş ve üyelerine önemli, ciddi katma değerler sağlamışlardır. Bu durum sanayi bölgemizi çekim merkezi yapmış, her geçen gün bölgemize yapılan yatırım miktarı artmıştır. Bu vesile ile emeği geçen herkese teşekkür etmek istiyorum.”

SARIOĞLU’NDAN İNDİRİM MÜJDESİ
Tükek’ten sonra kürsüye gelen Çerkezköy Organize Sanayi Bölgesi Yönetim Kurulu Başkanı Ömer Sarıoğlu da geceye katılan sanayicilere teşekkür ederek bir de müjde verdi. ÇOSB’deki katılımcıların yılbaşı itibariyle doğalgazı %7 indirimle kullanacaklarını kaydeden Sarıoğlu şunları söyledi: “ÇOSB kurulduğundan beri ilk defa sanayicileriyle böyle bir gece düzenliyor. Gecemize katıldığınız ve bu mutluluğumuzu paylaştığınız için hepinize teşekkür ediyorum. Bölgemizdeki sanayicilerimiz elektriği zaten %10’luk bir indirimle kullanıyordu doğalgazdaki bu indirimle birlikte her zaman sanayicilerimizin yanında olduğumuzu göstermek istiyoruz.”

VALİ KEMELEK: “ÇOSB OLDUĞU İÇİN ÇOK ŞANSLIYIZ”
Gecede bir konuşma yapan Tekirdağ Valisi Zübeyir Kemelek de ÇOSB’nin bölgedeki önemine dikkat çekerek şunları söyledi: “Böyle bir geceye katılmaktan büyük mutluluk duyduğumu ifade etmek istiyorum. 1976 yılında kurulan ÇOSB bugün bütün dünyada yeri ve ismi olan bir Bölge konumunda. İstanbul’a yakın olması ve zamanında Organize Sanayi Bölgesi’nin kurulmasıyla birlikte gerçekten gözde yer olmuştur. Düzenli bir sanayileşme olmuştur. Keşke ÇOSB kurulduğunda ilimizdeki diğer sanayi alanları da Organize Sanayi Bölgesi içinde olsaydı. Özellikle Çorlu ve Çerkezköy’ün kendi halinde kurulan sanayi alanlarının bugün birçok sorunları çözüm beklemektedir. 1976 yılından önce ekonomisi tamamen tarıma dayalı olan Tekirdağ bugün Türkiye’nin 7’inci büyük ekonomisine sahip ili olmuştur. Bunun da motoru ÇOSB olmuştur. ÇOSB’nin ilimizde olmasından dolayı bizler şanslıyız.”

DAYANIŞMA PASTASI KESİLDİ
Konuşmaların ardından Dayanışma Yemeğinin pastası kesildi. Pastayı, Tekirdağ Valisi Zübeyir Kemelek ve eşi Zehra Kemelek, Çerkezköy Organize Sanayi Bölgesi Yönetim Kurulu Başkanı Ömer Sarıoğlu ve eşi Fatma Nilgün Sarıoğlu ile Çerkezköy Sanayiciler Derneği Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Rafet Tükek ve eşi Nurhan Tükek birlikte kestiler.

FATİH ERKOÇ COŞTURDU
Pasta kesiminin ardından konserlere geçildi. Gecede ilk olarak Grup Müzikal sahne aldı. Grup Müzikal’den sonra sahneye Türk Pop Müziğinin en güçlü seslerinden Fatih Erkoç sahne aldı. Gecede birbirinden güzel eserlerle sanayicilere hoş vakit geçiren Erkoç’un hareketli parçalarına eşlik eden sanayiciler soluğu pistte aldı. Gönüllerince dans eden sanayicilerin performansları ise bol alkış aldı. Unutulmaz bir gece yaşayan sanayiciler Çerkezköy Organize Sanayi Bölgesi ve Çerkezköy Sanayiciler Derneğine böyle bir gece düzenledikleri için teşekkür ettiler. Gecenin ilerleyen saatlerine kadar devam eden gecenin yorgunluğunu otelde konaklayarak atan sanayiciler bir gün sonra da hep birlikte yapılan kahvaltının ardından otelden ayrıldılar. Gecenin sahne hazırlığı ve sanatçıların organizasyonunda emeği geçen Emre Akova Tanıtım Organizasyon ve Menajerliği de büyük alkış aldı.