ÇOSB'den Öğrencilere Yangın Eğitimi

ÇOSB- İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü işbirliğinde ilköğretim okullarının 2 ve 3’üncü sınıf öğrencilerine temel yangın eğitimi veriyor. Her hafta Perşembe günü eğitim veren Çerkezköy Organize Sanayi Bölge Müdürlüğü, gruplar halinde öğrencileri okullarından alıp ÇOSB İtfaiye Amirliğine getirerek yangın eğitimi ve olası yangın hallerinde nasıl davranacağını gösteriyor. Eğitimler çerçevesinde Kapaklı Cumhuriyet İlköğretim Okulu 2-3’üncü sınıf öğrencilerine teorik ve pratik eğitimler verildi.

Eğitimler çerçevesinde ÇOSB Bölge Müdürlüğü önce konferans salonunda sunum yaptı, ardından itfaiye amirliğine geçerek pratik eğitim verdi.  Ayrıca öğrencilere yangın eğitimlerinin yer aldığı üç ayrı kitapçık dağıttı. Dağıtılan kitapçıkların isimleri ise şöyle, “Yangın Anında Evde Davranış Biçimi, Evde Yangın Güvenliği Evinizi Yangından Koruyun, Kahraman İtfaiye Köpekleri.”

Eğitimler esnasında öğrencilere hitaben bir konuşma yapan ve “ÇOSB olarak eğitim programını öğrencilerin olası yangın anında nasıl davranış sergilemeleri gerektiğini anlatmak için düzenlediklerini” kaydeden Çerkezköy Organize Sanayi Bölge Müdürü Mehmet Özdoğan; “Eğitimlerde olası yangınlardan korunma ve yangın hallerinde neler yapılması hakkında bilgiler verilecektir. Ülkemizin her alanda doğru bilgiye ulaşmış, bilinçli gençlere ihtiyacı var. Biz de bu eğitimlerde istedik ki yangın konusunda en doğru bilgiyi hem teorik olarak hem de pratik olarak verelim. Öğrencilerin eğitimler kapsamında çok şey öğreneceğinden eminim” şeklinde konuştu.

Eğitimlerde ÇOSB Bölge Müdürlüğü İtfaiye Amiri Mustafa Tipi de yangın esnasında neler yapılması gerektiğini anlattı. Tüm anlatılanları can kulağıyla dinleyen öğrenciler merak ettiklerini de sorarak bir bir cevaplarını aldı. Eğitimler çerçevesinde ÇOSB İtfaiye Amirliği’nde öğrencilere itfaiye ekipmanları da tanıtıldı.