ÇOSB'den "Tasarruf" Konulu Yarışma

Geçtiğimiz yıl Çerkezköy’deki ilköğretim okulları arasında resim, ortaöğretim okulları arasında da kompozisyon yarışması düzenleyen Çerkezköy Organize Sanayi Bölge Müdürlüğü, bu yıl da ‘Su ve Enerji Tasarrufu’ konulu resim ve kompozisyon yarışması düzenleyecek.

SU VE ENERJİ TASARRUFU
Yarışma ile ilgili bilgi veren Çerkezköy Organize Sanayi Bölge Müdürü Mehmet Özdoğan, çevreye ve çocuklara katkıları olması düşüncesi ile geçtiğimiz yıl başlattıkları resim ve kompozisyon yarışmasının bu yıl ikincisini düzenleyeceklerini, yarışmanın 3 kategoriden oluşacağını söyledi. Özdoğan 4. ve 5.sınıflar arasında birinci kategori resim, 6.-7. ve 8.sınıflar arasında ikinci kategori resim ve ortaöğretim öğrencileri arasında da kompozisyon yarışması düzenleneceğini belirtti. Yarışmaya Çerkezköy merkez, belde ve köylerdeki tüm öğrenciler katılabilecek” dedi.

SON BAŞVURU 25 MAYIS
Eserlerin Çerkezköy İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından oluşturulacak ve ÇOSB’den de birer temsilcinin bulunduğu komisyonlar tarafından değerlendirileceğini ifade eden Özdoğan, yarışmaya son başvuru tarihinin 25 Mayıs olduğunu söyledi. Resim yarışmasının şartları ile ilgili bilgi veren Özdoğan “Resimler 35 cmx50 cm ölçülerinde beyaz resim kağıdına, her türlü boya ve resim malzemesi ile yapılabilir. Yarışmacı öğrenci, daha önce yayınlanmamış ve ödül almamış sadece bir resim ile yarışmaya katılabilecek. Resimlerin arka yüzünün sağ alt köşesine yarışmacı öğrenci sadece rumuzunu yazacak, eserin kime ait olduğu ile ilgili herhangi bir bilgi eser üzerinde yer almayacak. Teslim edilen resimlerin değerlendirmesi 5 kişilik seçici kurul tarafından yapılacak. Resimler okul müdürlüklerine teslim edilecek” diye konuştu.

YARIŞMANIN ÖDÜLLERİ
4 ve 5. sınıfların katılacağı birinci kategori resim yarışmasında birinci olan öğrenciye netbook, ikinci olan öğrenciye fotoğraf makinesi ve üçüncü olan öğrenciye de mp3 çalar hediye edileceğini ifade eden Özdoğan “6-7 ve 8. sınıfların katılacağı resim yarışmasında da birinci ve ikinci olan öğrencilere notebook, üçüncü olan öğrenciye de netbook hediye edilecek” dedi.

KOMPOZİSYON 500 KELİMEYİ GEÇMEYECEK
‘Su ve enerji tasarrufu’ konulu kompozisyon yarışması ile ilgili de bilgi veren Özdoğan, yarışmaya Çerkezköy İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’ne bağlı tüm lise öğrencilerinin katılabileceğini belirterek yarışma şartları ile ilgili de şunları söyledi: “Eser beyaz çizgisiz dosya kağıdına yazılacak, sayfaların arka yüzü kullanılmayacak. Eser daha önce yayınlanmamış, ödül almamış ve öğrenci tarafından yazılmış olacak, herhangi bir yerden alıntı yapılmamış tamamen özgün nitelik taşıyacak. Eserlerin arka yüzünün sağ alt köşesine yarışmacı öğrenci sadece rumuzunu yazacak, eserin kime ait olduğu ile ilgili herhangi bir bilgi eser üzerinde yer almayacak. Yazılan kompozisyon 500 kelimeyi geçmeyecek”
Kompozisyon yarışmasında birinci ve ikinci olan öğrencilere notebook, üçüncü olan öğrenciye de netbook hediye edileceğini belirten Mehmet Özdoğan, ayrıca yarışmada ön elemeyi geçen tüm yarışmacılara şapka hediye edileceğini ifade etti. Kategorilerinde birinci olan öğrencilerin okullarına da projeksiyon cihazı hediye edilecek.

7 HAZİRAN’DA ÖDÜL TÖRENİ DÜZENLENECEK
Dereceye giren öğrenciler için 7 Haziran tarihinde ödül töreni düzenleyeceklerini belirten Özdoğan “Bu gibi sosyal etkinlik projelerine katkı sağlayabilmek bizleri mutlu ediyor. Bu yıl ikincisini düzenlediğimiz bu yarışmayı ilerleyen dönemde geleneksel hale getirerek devam ettirmeyi arzu ediyoruz. Bulunduğumuz çevreye daha çok faydalı olabilmenin arayışı içerisindeyiz” dedi.