ÇOSB'den Yeni Bir Hizmet Daha

Ülke ekonomisine yaptığı katma değerin yanı sıra Trakya’nın sanayi üssü, ülkemizin göz bebeği olan Çerkezköy Organize Sanayi Bölgesi’nde yeni bir hizmet daha hayata geçiyor. Bünyesinde barındırdığı firmalara en iyi hizmeti en uygun fiyata veren ÇOSB bir yandan da sosyal sorumluluk projelerini hayata geçiriyor. Geçtiğimiz günlerde İş-Kur’dan Özel İstihdam Bürosu Belgesi’ni alan ÇOSB Bölge Müdürlüğü belgenin ardından yenilediği internet sitesi üzerinde (www.cosb.org.tr) iş arayanlarla, işverenleri bir araya getiriyor.

BÖLGEMİZDE BİR İLK
Türkiye’de ender yerlerde hayata geçen, bölmemizde ise bir ilk olan Özel İstihdam Bürosu ile iş arayanlar www.cosb.org.tr adresinden İnsan Kaynakları butonuna basarak CV’sini (özgeçmişini) ekleyip aradığı işin özelliklerini yazacak. İşverenler ise Bölge Müdürlüğü tarafından verilecek şifrelerle sisteme girip yapılan iş başvurularına bakıp istediği özellikteki işçileri bulup, zaman ve mesai kaybından kurtulacak. Bu sistemle birlikte iş arayanlar sokak sokak gezip iş aramak yerine internet üzerinde daha modern bir ortamda iş başvurusunu yapacak.

ÖZEL İSTİHDAM BÜROSU İZİN BELGESİ
Konuyla ilgili bir açıklama yapan ÇOSB Bölge Müdürü Mehmet Özdoğan, “İş-Kur’dan aldığımız Özel İstihdam Bürosu izin belgesinin ardından web sitemizi de yenileyerek sanayicilerimize yeni bir hizmet alanı oluşturduk. Bölgemize kazandırdığımız İş-Kur ve SGK hizmet binalarının ardından sanal ortamda yaptığımız bu hizmetle de istihdamdaki kaliteyi artırıp, iş gücü kaybının önüne geçmeyi hedefliyoruz. ÇOSB İK (İnsan Kaynakları) Tam manasıyla kullanılmaya başlandığında hem iş arayanlar hem de işverenler rahat bir nefes almış olacaklar. Zira iş arayanlar firma firma dolaşıp form doldurmaktan kurtulacak, katılımcılarımız da zaman kaybını minimuma indirmiş olacaklar” dedi.