ÇOSB'nin Eğitime Desteği Plaket Getirdi

Çerkezköy Organize Sanayi Bölgesi’ne üniversite-sanayi işbirliğine verdiği destekten dolayı plaket verildi. Namık Kemal Üniversitesi 2009-2010 Eğitim-Öğretim Yılı Akademik Açılış Töreni’nde ÇOSB Yönetim Kurulu Başkanı Ömer Sarıoğlu’na plaketi Milli Eğitim Bakanı Nimet Çubukçu verdi…

Namık Kemal Üniversitesi 2009-2010 Eğitim-Öğretim Yılı Akademik Açılış Töreni, Milli Eğitim Bakanı Nimet Çubukçu'nun katılımıyla gerçekleştirildi. Üniversitenin Değirmenaltı Yerleşkesi Piramit Salonu'nda, gerçekleşen törene Milli Eğitim Bakanı Nimet Çubukçu, Tekirdağ Valisi Zübeyir Kemelek, Tekirdağ Milletvekilleri Ziyaeddin Akbulut, Prof. Dr. Necip Taylan ve Enis Tütüncü, Tekirdağ Belediye Başkanı Adem Dalgıç, Çerkezköy Organize Sanayi Bölgesi Yönetim Kurulu Başkanı Ömer Sarıoğlu ve ÇOSB Bölge Müdürü Mehmet Özdoğan’ın yanı sıra mülki, askeri ve idari yöneticiler, öğretim üyeleri ile öğrenciler katıldı. Törende konuşan Milli Eğitim Bakanı Nimet Çubukçu, Namık Kemal Üniversitesi'nin akademik açılış töreninde bulunmaktan büyük bir memnuniyet duyduğunu ifade ederek, "Tekirdağ doğumlu büyük Vatan Şairi Namık Kemal'in adını taşıyan üniversitenin mensuplarına seslenmek, benim için ayrıca onur verici" dedi. Namık Kemal'in, yaşadığı yüzyılda Türk edebiyatının zirve isimlerinden olduğunu hatırlatan Bakan Çubukçu, şöyle konuştu: "Henüz 3 yıllık mazisi olan Üniversitemizin tıpkı o büyük insan gibi 21. Yüzyıl Türkiye'sine kendi katkısını yapacağına ve önemli değerler yetiştireceğine yürekten inanıyorum. Sevgili öğrenciler, hepinizin de bildiği gibi, bilgi ve bilgili insan,  21. yüzyılda ekonominin en önemli faktörleri olarak yerini almıştır. Namık Kemal Üniversitesi'ne mensup siz gençlerin, Ülkemizin gelişmesi ve kalkınmasında çok büyük bir rolünüz olacağına yürekten inanıyorum."

ÜÇ YILDA ÇOK YOL KATETTİK
Törende konuşan Rektör Prof. Dr. Nizamettin Şenköylü ise üniversite öğrencilerine seslenerek, "Sevgili gençler, Namık Kemal Üniversitesi "üretken üniversite" sloganıyla yola çıkan, bir aydınlanma, bilgi ve teknoloji üretme kurumudur. Atatürk'ün en büyük ideali olan, Türkiye'nin "Çağdaş uygarlık düzeyinin üstüne çıkması.." özlemini gerçekleştirecek, Türkçeyi düzgün konuşan, sosyal çevresiyle iyi iletişim kurabilen, tarihimize ve kültürel değerlerimize bağlılık kadar, dil, din, cinsiyet ve etnik köken ayrımı yapmayan, insan haklarına ve evrensel değerlere saygılı, barış ve hoşgörüden yana gençler olacağınız yolundaki inancımız tamdır." diye konuştu.

PLAKETİ BAKAN ÇUBUKÇU VERDİ
Konuşmaların ardından Namık Kemal Üniversitesi’nin kuruluşundan bugüne destek veren kurum ve kuruluşlara plaket verildi. Plaket töreninde Çerkezköy Organize Sanayi Bölgesi’ne de Türkiye’de bir ilk olan üniversite-sanayi işbirliğine verdiği destekten dolayı plaket verildi. Plaketi Bakan Nimet Çubukçu’nun elinden alan ÇOSB Yönetim Kurulu Başkanı Ömer Sarıoğlu, daha önce olduğu gibi bundan sonra da eğitime desteklerinin devam edeceğini söyledi.